Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Pierwsza zbiórka krwi w ambulansie imienia Jana Pawła II

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-28 07:13

W Warszawie przed Instytutem Hematologii i Transfuzjologii odbędzie się pierwsza zbiórka krwi w ambulansie imienia Jana Pawła II. Krew można oddawać od godziny 10.00 do 15.00. Nowoczesny autobus udało się kupić i wyposażyć po 10 latach dzięki hojności Polaków, którzy wzięli udział w akcji SMS. Patronem medialnym przedsięwzięcia jest Polskie Radio.

Marcin Velinov, prezes Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi podkreślił, że ambulans jest "żywym pomnikiem" wdzięczności Polaków za pontyfikat i nauczanie Jana Pawła II.

Przy okazji prezentacji ambulansu do poboru krwi, rozpoczyna się akcja informacyjna dotycząca "Karty Krewniaka". To dokument, zatwierdzony przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii, który jest potwierdzeniem grupy krwi właściciela. Upoważnia lekarza do przeprowadzenia transfuzji krwi bez dodatkowych badań.

Do oddawania krwi w nowoczesnym ambulansie będą zachęcali artyści, sportowcy i politycy. Honorowymi dawcami krwi mogą zostać osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 roku życia, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano tatuażu, przekłucia uszu ani zabiegów endoskopowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.