Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Pierwsze w Polsce wyścigi uliczne w centrum stolicy

Już 21 sierpnia, w samym sercu stolicy, odbędzie się Verva Street Racing. To pierwsza tego typu impreza w Polsce, podczas której będzie można obejrzeć najsłynniejsze samochody wyścigowe, rajdowe oraz sportowe. Wstęp wolny.

 / Fot. Materiały prasoweImpreza rozpocznie się 21 sierpnia o godzinie 11 w okolicach pl. Teatralnego i pl. Piłsudskiego. Tor składa się z pętli o długości 2,3 km, na której znajduje się dziewięć zakrętów. Będzie przebiegał ulicami: Królewską, Focha, Moliera i Senatorską.

Nad Wisłą pojawią się zespoły z najpopularniejszych serii wyścigowych takich jak: Formuła 1, Formuła 3, WTCC oraz zawodnicy uczestniczący w rajdach cross country, w szczególności w rajdzie Dakar. Swój przyjazd zapowiedzieli BMW Team RBM ze słynnym kierowcą Augusto Farfusem, X-raid z Guerlain Chicherit oraz Motopark. Będzie można zobaczyć także unikalne egzemplarze samochodów Gran Turismo m.in.: Lamborghini Gallardo, Porsche Carrera GT, Ferrari F 430 Scuderia. Lamborghini Gallardo / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lamborghini-Gallardo.jpg&filetimestamp=20080322230922

Tory uliczne to esencja rywalizacji w kategorii wyścigów samochodowych. Ulokowane pośród miejskiej zabudowy trasy uchodzą za najbardziej widowiskowe i wymagające, a zgromadzona publiczność ma niepowtarzalną okazję obserwowania najszybszych kierowców świata naprawdę z bliska. Do legendy ulicznych wyścigów zalicza się przede wszystkim Grand Prix Monaco rozgrywane na ulicach Monte Carlo, a także GP w dalekim azjatyckim Macao.

Rywalizacja podczas zawodów będzie przebiegała dwuetapowo. Każdy wyścig poprzedzą eliminacje. Sportowym emocjom będzie towarzyszył przejazd samochodów szosowych Chevrolet Corvette C6 Z06 i Dodge. Wzdłuż trasy zostaną ustawione telebimy.

Zdaniem organizatorów impreza Verva Street Racing skierowana jest również do rodzin z dziećmi, a nie tylko zagorzałych fanów motoryzacji. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Sprzedaż biletów dotyczy tylko stref specjalnych.

Więcej szczegółów na temat imprezy znajdziesz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.