Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Pierwszy więzień z elektroniczną obrączką

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-16 17:11

Warszawski Sąd Okręgowy o raz pierwszy zezwolił, by więzień odbył resztę w systemie monitoringu.

Mężczyzna został skazany na 4 miesiące pozbawienia wolności. Większą część wyroku już odbył, ale ze względu na jego stan zdrowia została mu udzielona przerwa w wykonywaniu kary. Do końca wyroku pozostał mu miesiąc i 14 dni. Ten właśnie okres spędzi ze specjalną elektroniczną obrożą na nodze. Sąd orzekł też o obligatoryjnym dozorze kuratora.

Skazany do jutra do godziny 10.00 rano ma się zgłosić do Centrum Monitoringu. Ma trzy dni na instalację specjalnego urządzenia w domu - w tym obrączki na nodze. Dopiero po zamontowaniu tego sprzętu będzie naliczana kara.

Skazany ma stałe miejsce pobytu, a jego żona wyraziła zgodę na zainstalowanie urządzenia i objęcie go monitoringiem - spełnił on więc wszystkie warunki formalne i materialne ustawy o monitoringu elektronicznym.

Centrum Monitoringu znajduje się w Warszawie. System obejmuje na razie jedynie Warszawę i okolice. Do 2012 roku obejmie on cały kraj.

By skazany zamiast spędzania kary w więzieniu mógł zostać objęty elektronicznym monitoringiem - jego wyrok nie może być większy niż 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Ustawa o systemie dozoru elektronicznego weszła w życie 1 września. Wprowadzenie systemu ma zmniejszyć przeludnienie w więzieniach oraz odciążyć budżet. Rocznie system ma przynieść około 33 milionów złotych oszczędności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.