Facebook Google+ Twitter

Warszawa: pikieta przed Sejmem - ustawa o przemocy w rodzinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-02 15:58

Kilkadziesiąt osób pikietowało Sejm przeciwko nowelizacji ustawy o "przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie". Jutro w Sejmie trzecie czytanie projektu nowelizacji. Protestujący podkreślali, że ustawa ułatwi odbieranie dzieci rodzinom.

Pracownik socjalny będzie mógł zabrać dziecko bez decyzji sądu. W ustawie niebezpiecznie rozszerzona została też definicja przemocy - tłumaczy jeden z organizatorów pikiety Marcin Musiał z Krucjaty Młodzi w Życiu Publicznym.

Przemoc definiowana jest w ustawie jako "narzucanie własnych poglądów", czy "krytykowanie zachowań seksualnych" bądź też "ograniczanie kontaktów", które to zachowania, jak zauważa Marcin Musiał są naturalnymi elementami procesu wychowawczego. Podkreśla on, że ustawa odbierze rodzicom prawo do wychowania dziecka tak, jak chcą to robić.

"Dzieci są nasze, a nie państwowe'" - skandowali pikietujący. Część z nich przyszła z dziećmi. Jak tłumaczyli - ustawa uderzy właśnie w najmłodszych, a wtrącanie się państwa w życie rodziny jest niedopuszczalne. Matki podkreślają, że nie wyobrażają sobie sytuacji, gdy ktoś przychodzi i zabiera dzieci na 24 godziny i dodają, że jest to dowód na to, że państwo zapuszcza swoje macki w postaci ustawodawstwa w rodzinę.

Pikietujący złożyli na ręce Marszałka sejmu Bronisława Komorowskiego apel wzywający Sejm do odrzucenia ustawy. Zdaniem protestujących ustawa jest niezgodna z Konstytucją, bo łamie prawo do ochrony życia rodzinnego, wolności religijnej i wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami.

Organizacje broniące praw rodziców zorganizowały również protest w internecie. Na stronie http://www.rzecznikrodzicow.pl zbierane są podpisy wszystkich, którzy sprzeciwiają się wejściu w życie ustawy przemocowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.