Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Piknik „Witaj Lato na Bielanach”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-22 14:21

W sobotę, 26 czerwca, już od godz. 14 zapraszamy wszystkich mieszkańców Bielan i nie tylko na jeden z naszych największych pikników tuż przy stacji metra Słodowiec, na terenach tzw. serka bielańskiego. Tym razem - oprócz, mamy nadzieję, niezapomnianych wrażeń muzycznych - czekają nas niecodzienne przeżycia sportowe.

 / Fot. Dzielnica BielanyPo kilku latach nieobecności zawody Strongman wracają do Warszawy! I Zawody Strongman o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bielany, które odbędą się w ramach Pucharu Polski Strongman, zapewnią 4 godziny mocnych wrażeń. Czołowi zawodnicy staną do walki w kilku widowiskowych konkurencjach, dając świadectwo swojej ogromnej siły fizycznej i wytrzymałości. Zobaczymy takie konkurencje, jak m.in.: przerzucanie opon, szkocka belka, waga płaczu, zegar oraz martwy ciąg.

W programie zawodów przewidziano również konkurencje dla publiczności. Sportowcy zaproszeni do udziału w zawodach to Sławomir Toczek, Robert Kalinowski, Ireneusz Kuraś, Tyberiusz Kowalczyk, Krzysztof Radzikowski, Andrzej Zieleniecki oraz Tomasz Nowotniak. Sędziuje: Jarosław Dymek. W trakcie zawodów odbędzie się również pokaz kulturystyki i fitnessu.

Dobrą tradycją pikników bielańskich staje się również plenerowa potańcówka na dechach, na którą również serdecznie zapraszamy! I młodzi, i starsi wirują w rytm fokstrotów, walczyków, polek i sztajerków. Tym razem zagrają do tańca tradycyjne kapele starowarszawskie: Kapela Praska, Kapela Zdzisława Patera z Chmielnej oraz Trio Janusza Prusinowskiego. Podczas zabawy odbędą się też warsztaty tańców z pierwszej połowy XX-wieku oraz spektakl uliczny „Wiech na 102”, przypominający klimat starej Warszawy - jej barwny język i dawne obyczaje.

Wieczorem zaś na scenie koncertowej wystąpi grupa Raz Dwa Trzy, która w tym roku świętuje 20-lecie działalności scenicznej. Przed nią zagra The Beatles Revival z Pragi. Zespół słynie ze znakomitej interpretacji utworów grupy The Beatles, ma doskonały image, fizyczne podobieństwo oraz choreografię sceniczną podobną do oryginału. To wszystko sprawia, że koncerty praskich Beatlesów są niezwykłą przygodą muzyczną i przeniesieniem do Liverpoolu lat 60-tych XX w.

Oprócz atrakcji scenicznych - podczas naszego Pikniku otwieramy również Wyspę Zdrowia i Urody, Miasteczko Ruchu Drogowego, stoiska Bielańskiego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej, nadmuchiwany plac zabaw i wiele innych atrakcji. Szczegółowy program Pikniku na stronie bielany.waw.pl.

bielany.waw.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.