Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Płatne parkowanie również w soboty i niedziele?

Niedawno pisaliśmy o planowanych podwyżkach cen biletów komunikacji miejskiej oraz wzroście cen za parkowanie. Okazuje się, że to nie koniec zmian, jakie chcą przeprowadzić władze miasta.

Obecnie za parkowanie w centrum trzeba zapłacić odpowiednio 3 zł za pierwszą godzinę, 3,60 za drugą i 4,20 za trzecią. Za czwartą i każdą kolejną kierowca uiszcza opłatę w wysokości 3 zł. Opłaty obowiązują pięć dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem weekendów i świąt.

Władze Warszawy wystąpiły do ministra infrastruktury z postulatem nowelizacji ustawy o drogach publicznych, która określa stawki za płatne parkowanie w miastach.

Jak informowaliśmy w poprzednim artykule, miasto chce podniesienia cen za parkowanie. Jednakże Mikołaj Karpiński, rzecznik ministerstwa, w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl ,mówi, że miejscy urzędnicy chcą, by za parkowanie trzeba było płacić niezależnie od dnia tygodnia. Co oznaczałoby, iż kierowcy musieliby płacić za parkowanie również w soboty i niedziele.

Ile zapłacą kierowcy? Tego jeszcze nie wiadomo, gdyż termin nowelizacji ustawy o drogach publicznych nie został jeszcze ustalony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Antek
  • Antek
  • 09.05.2011 22:19

Jestem za płatnym parkowaniem w soboty i niedziele...to co się dzieje na ulicach w dniach kiedy odbywaja się mecze lub imprezy masowe to naprawdę koszmar, a można spokojnie dojechać wszędzie autobusem zostawiając samochód poza strefą płatnego parkowania...pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuje jeszcze jakiś dodatkowy podatek za mieszkanie w Warszawie, a będziemy mieli już wtedy w stolicy eldorado.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.