Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Pływaj z Ochotą!

Warszawiacy mogą już pluskać się na świeżym powietrzu korzystając z nowo otwartego kompleksu odkrytych basenów na Szczęśliwicach.

Basen / Fot. http://www.publicdomainpictures.net/view-image.php?image=4274&picture=mloda-kobieta-i-basen&large=1W sobotę, 7 sierpnia, Urząd Dzielnicy Ochota poinformował, że oddaje do dyspozycji mieszkańców nowy obiekt - kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy obejmujący ponad 5400 m kw. zieleni i blisko 3500 m kw. plaży. Przez cały weekend wstęp był bezpłatny. Od dziś natomiast bilety na cały dzień kosztują 15 zł, a ulgowy 8 zł. Możliwy jest też zakup wejściówek rodzinnych (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) za 30 zł.

Obiekt zaprojektowano z dbałością o każdą grupę użytkowników, władze Ochoty zapewniają, że na Szczęśliwicach każdy znajdzie coś dla siebie. "To właśnie po to, aby mieszkańcy Warszawy mieli większy dostęp do form rekreacji ruchowej" - takie tłumaczenie można znaleźć na stronie Urzędu Dzielnicy.

Najmłodsze dzieci otrzymują do dyspozycji sześciokątny brodzik o średniej głębokości 0,3 m i szerokości 8,5 m. Niecka w kształcie dwóch przylegających do siebie trapezów przedzielonych mostkiem to basen rekreacyjny.

Użytkownicy uważają jednak, że jest to obiekt przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. "Na Moczydle jest czterokrotnie większy basen i panuje tam o wiele milsza atmosfera. Ten basen jest za mały, żeby aż tyle płacić" - mówią "Gazecie" Małgosia, Klaudia i Martyna, 17-latki mieszkające na Ochocie.

Wątpliwości wzbudza również fakt, że obiekt otwarto dość późno, bo w połowie wakacji. To ma jednak związek z przedłużeniem się prac remontowych starych, nieczynnych basenów na Szczęśliwicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.