Facebook Google+ Twitter

Warszawa po apokalipsie. Wkrótce premiera filmu o stolicy w technologii VR 360 stopni

Od 4 października będzie można zobaczyć Warszawę z 1945 i 2016 r. w technologii wirtualnej rzeczywistości w 360 stopniach. Film obejrzymy na komputerze, tablecie lub smartfonie

 / Fot. materiały prasoweTwórcy filmu Po Apokalipsie zestawiają stolicę, będącą w 1945 roku morzem ruin z dzisiejszym miastem pełnym wieżowców i nowych osiedli. Wirtualna rzeczywistość (angielski skrót VR) daje wrażenie przebywania w samym środku przedstawionego filmu, uruchamia emocje i empatię. Technologia ta daje również nowe możliwości pokazywania historii Warszawy – miasta, którego ikonografia przedwojenna i dzisiejsza ze względu na wojenną apokalipsę jest trudna do połączenia w spójną całość. Widz nie tyle ogląda, co przenosi się do trójwymiarowej Warszawy w 1945 i 2016 roku, patrząc na nią z niedostępnego na co dzień miejsca – wieży kościoła św. Augustyna na Muranowie. Obraz jest nie tylko próbą pokazania pejzażu po zagładzie miasta, ale też przywołaniem wieloletniego sporu o odbudowę Warszawy i jej dzisiejszy kształt.

W projekcie wykorzystano fotografie archiwalne Juliusza Bogdana Deczkowskiego „Laudańskiego” z archiwum Muzeum Powstania Warszawskiego oraz relacje świadków: Julianny Rozenbaum, Bogdana Wyporka, Andrzeja Plaskowskiego, Haliny Rościszewskiej.

Film będzie można pobrać na stronie http://dsh.waw.pl/po-apokalipsie/ oraz wck-wola.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.