Facebook Google+ Twitter

Warszawa: PO wypowiada wojnę PiS o nieruchomości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-16 07:19

Zdaniem "Gazety Wyborczej" Platforma idzie na wojnę z PiS w sprawie nieruchomości w Warszawie przejętych przez Fundację Prasową "Solidarności" założoną przez Jarosława Kaczyńskiego. Chce je odzyskać. W jednej z nich prezes PiS wciąż urzęduje.

Chodzi o nieruchomości po gazecie "Express Wieczorny" oraz drukarniach w Alejach Jerozolimskich i przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie - przypomina "Gazeta Wyborcza". Fundacja Prasowa "Solidarności" uzyskała je bez przetargu i częściowo za darmo w 1994 roku. Było to możliwe dzięki ustawie przygotowanej przez Adama Glapińskiego - ministra budownictwa i zastępcę Jarosława Kaczyńskiego w jego pierwszej partii, Porozumieniu Centrum. Nieruchomości te przejęły następnie spółki i kolejne fundacje, które kontrolowali ludzie powiązani z PC.
Według Ministerstwa Skarbu, które zbadało transakcje z początków lat 90-tych umowy podpisano z naruszeniem prawa.

Prokuratura Generalna, która reprezentuje interesy skarbu państwa przed sądami, przygotowała już pozew w tej sprawie. O jego ostatecznym kształcie zdecyduje dziś prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, bo to ona formalnie wystąpi z pozwem.

Politycy PiS spekulują dziś, że pozew to reakcja na zapowiedź skierowania wniosku o wotum nieufności wobec ministra Grada. PiS rozważa również złożenie w Sejmie wniosków o odwołanie kilku ministrów.


"Gazeta Wyborcza"/iar/lm

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.