Facebook Google+ Twitter

Warszawa pod śniegiem. Trudna sytuacja na drogach

Przez noc w stolicy spadło 10 cm śniegu. Na ulicach zalega pośniegowe błoto i jest bardzo ślisko. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Fot. Julia SheveloffIntensywne opady śniegu w stolicy zaczęły się w poniedziałek po 23. Nad ranem miasto przykryte było grubą warstwą puchu. Choć na ulice wyjechało 170 pługosolarek, nie nadążają one z odśnieżaniem. W pierwszej kolejności oczyszczane są trasy autobusowe. Za pozostałe utrzymanie pozostałych dróg odpowiadają urzędy dzielnic.

W mieście panują bardzo trudne warunki do jazdy. Pod śniegiem znajduję się warstwa lodu. Poruszanie się utrudniają zamglenia i mgły, które ograniczą widoczność do 200 metrów.

"Zakorkowana jest m.in. Dolina Służewiecka, Wisłostrada, Powązkowska. Podobnie jest na Trasie Toruńskiej i ul. Modlińskiej gdzie nad ranem ciężarówka wpadła w poślizg. - Trzeba poruszać się bardzo powoli, mało uczęszczane uliczki są białe, ale główne trasy są praktycznie czarne" - relacjonuje reporter TVN Warszawa.

Zdaniem synoptyków dzisiaj od Pomorza Gdańskiego przez Mazowsze po Podkarpacie możliwe będą opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na wschodzie i północnym wschodzie Polski spadnie śnieg.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.