Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Pogoda nie sprzyja rozliczaniu PIT-ów

Słoneczna pogoda zachęca do wyjazdów i odpoczynku, a nie wizyty w urzędzie. Choć na rozliczenie PIT-ów jest czas do czwartku, bardzo wielu warszawiaków nie złożyło jeszcze deklaracji podatkowej. Na Mokotowie, według szacunku stołecznych urzędników, zrobiło to około 60 procent podatników z dzielnicy.

Gdańsk. Punkt przyjmowania zeznań podatkowych / Fot. PAPLepiej jest np. na Pradze i Bielanach. Tam PIT-y rozliczyło już po około 70 procent mieszkańców dzielnic.

Czasu jest coraz mniej, ale urzędy wychodzą nam naprzeciw i oferują różne udogodnienia. Dodatkowe etaty urzędników i okienka informacyjne, możliwość rozliczenia deklaracji drogą pocztową i internetową, a także specjalne urny działające do późnych godzin nocnych - to ułatwienia przygotowane przez warszawskie urzędy skarbowe dla tych, którzy nie złożyli jeszcze deklaracji podatkowych za 2008 rok.

Dodatkowe etaty i okienka informacyjne

W większości warszawskich urzędów skarbowych wydłużono czas pracy urzędów i zwiększono liczbę etatów. Ustanowiono także dodatkowe dni na rozliczenia. - W ten weekend mieliśmy otwartą sobotę i obsłużyliśmy prawie 300 osób - mówi Bogusława Wigoszewicz, zastępca naczelnika urzędu skarbowego na Mokotowie.

Na Mokotowie, wzorem poprzednich lat urzędnicy skarbówki wydelegował specjalnego pracownika obsługującego interesantów w urzędzie dzielnicy. - Pomiędzy 27 a 30 kwietnia, w godzinach 9-15 działa punkt informacyjny, w którym można składać zeznania roczne - mówi Jacek Dzierżoniowski z Urzędu Dzielnicy Mokotów.

W większości pozostałych dzielnic również otwarto specjalne okienka informacyjne. Trzeba jednak pamiętać, że nie załatwią one wszystkich formalności za podatnika. - Pracownik urzędu skarbowego nie wypełni za nas deklaracji. Może nam natomiast pomóc w sprawach, w których nie mamy pewność lub skonsultować poprawność wpisanych w rozliczenie informacji - wyjaśnia Barbara Marczak, naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa-Praga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.