Facebook Google+ Twitter

Warszawa: poranek muzyczny dla dzieci i młodzieży "W krainie tanga"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-09 14:24

Dom Kultury Świt zaprasza na poranek muzyczny dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się 14 marca, o godz. 12. Wystąpi zespół Sentido Del Tango.

 / Fot. świtCelem koncertu jest przybliżenie młodemu słuchaczowi wiedzy o tangu jako sztuce, a ponadto umożliwienie mu bezpośredniego zetknięcia się z najsłynniejszymi kompozycjami w klimacie tanga. Cały koncert ułożony jest w taki sposób, aby młodemu słuchaczowi zaprezentować rozwój formy, od klasycznych argentyńskich tang tanecznych z początku XX wieku, aż po kompozycje
współczesne.

Prezentowane są zatem kompozycje m.in.: C. Gardela, A. Villoldo, M. Rodrigueza, oraz Tango Nuevo A. Piazzolli. Nie zabraknie również polskich tang, m.in. kompozycji J. Petersburskiego. Ciekawym punktem programu jest zapoznanie młodych słuchaczy z historią powstania i brzmieniem niezwykle rzadko spotykanego w Polsce bandoneonu (narodowego instrumentu argentyńskiego).

Muzyczna scena Targówka
Poranek muzyczny dla dzieci i młodzieży
14 marca, godz. 12
Zespół Sentido Del Tango
"W krainie tanga"

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie biletowej Domu Kultury „Świt” od poniedziałku do piątku w godz. 8-20. Informacja pod numerami tel. 0 22 811 01 05, 811 11 09.

Autor: Piotr Szlachcic
Materiały promocyjne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.