Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Port Czerniakowski pozostanie portem?

Wyłoniono zwycięzcę konkursu na projekt Portu i Cypla Czerniakowskiego. Wiślacy krytycznie podchodzą do sposobu zagospodarowania tego terenu.

 / Fot. Urząd Miasta, materiały prasowe20.12.2010 na pokonkursowej debacie zaprezentowano zwycięskie i wyróżnione plany zagospodarowania terenów portu i Cypla Czerniakowskiego. Życie Warszawy informuje, że zwycięzcą została pracownia TOMCAT.ARCH.DESIGN.

Wygrany projekt zakłada oddzielenie, za pomocą ścian akustycznych, portu od ruchliwej ulicy Czerniakowskiej i części mostu Łazienkowskiego. - To, co nam najbardziej przeszkadza na Cyplu Czerniakowskim, to hałas - twierdzi członek zwycięskiego zespołu, Tomasz Olszewski. W odgrodzonym porcie powstałyby kawiarnie, restauracje, kluby sportowe, hotele czy sklepy ze sprzętem specjalistycznym, m. in. do nurkowania, czy żeglarskim.

Na terenie cypla dominowałaby zieleń, ponieważ jest on objęty programem Natura 2000. Przemek Pasek z fundacji Ja Wisła twierdzi, że należy wyłączyć cypel z programu Natura 2000, i zamiast zieleni, stworzyć tam widowiskowy park wodny i muzeum Wisły.

Wodniacy do wszystkich pomysłów odnoszą się bardzo sceptycznie. - W większości koncepcji basen portu poprzecinany jest kładkami i mostkami, co poważnie utrudnia żeglugę - mówi Tomasz Janiszewski, żeglarz wiślany. Całą sprawę skwitowała Maria Pechańska z komisji turystyki żeglarskiej PTTK - Teren nazywa się Portem Czerniakowskim, ale ten port wśród tych wielu różnych funkcji sprawia architektom najwięcej kłopotów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy ja dobrze widzę, że myśli się o porcie bez funkcji portowej?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.