Facebook Google+ Twitter

Warszawa potrzebuje kierowców

Od jakiegoś czasu w środkach komunikacji miejskiej pojawiają się ogłoszenia o pracy dla kierowców autobusów i motorniczych. Jak wygląda nabór? Jakim zainteresowaniem cieszy się oferta? Jakie warunki pracy oferują firmy przewozowe?

 / Fot. http://d.wiadomosci24.pl/g2/19/92/b6/67004_1211564649_528e_p.jpegW związku z kryzysem wiele firm zwalnia pracowników, dokonuje redukcji etatów. Problem ten nie dotyczy jednak komunikacji miejskiej, w przypadku której zauważamy wręcz odwrotną tendencję. Do niedawna był problem ze znalezieniem pracownika. Z kolei obecnie Adam Stawicki z Miejskich Zakładów Autobusowych przyznaje, że od jakiegoś czasu firma odnotowuje znaczny wzrost chętnych do podjęcia pracy kierowców miejskich autobusów.

- Dziennie do biura rekrutacji zgłasza się od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Wprawdzie mamy już obsadzone etaty, ale nadal pilnie potrzebujemy pracowników, aby zmniejszyć potrzebę wykorzystywania nadgodzin.

Wymagania stawiane kandydatom obejmują szeroki zakres umiejętności, dlatego wielu odchodzi z kwitkiem. Podstawą jest oczywiście prawo jazdy kategorii D oraz zaświadczenie o przeszkoleniu w zakresie prowadzenia autobusu przegubowego z automatyczną skrzynią biegów. Kandydat musi również okazać aktualne zaświadczenie psychologiczne. Ponadto, należy dołączyć podanie o przyjęcie do pracy, kwestionariusz osobowy oraz zaświadczenie o niekaralności. Od osób, które swoje prawo jazdy otrzymały przed 10 września 2008 wymaga się również okazania zaświadczenia o ukończeniu kursu doszkalającego kierowców przewożących osoby.

Warunki, które oferuje firma, również są zachęcające. Rozpoczynający kierowca otrzymuje około 2000 złotych netto z tym, że po trzech miesiącach pensja może wzrosnąć. Do tego dochodzą nagrody i darmowy bilet dla najbliższej rodziny.

Chętnym polecam szczegółowe zapoznanie się z ofertą na stronie MZA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W obecnej sytuacji każda informacja o rynku pracy jest cenna. Z pewnością wszelkie media powinny dostarczać jak najwięcej informacji na ten temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.