Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Powstaje Mapa Barier dla "wózkowiczów"

Warszawska Mapa Barier powstaje z inicjatywy Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji "Siskom". Organizacja chce pomóc między innymi osobom poruszającym się na wózkach w unikaniu trudności podczas codziennej komunikacji. Mapa dostępna jest już w internecie.

Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji "Siskom" we współpracy z fundacją Mama oraz Markiem Sołtysem, znanym jako Szalony Wózkowicz, chce poprzez swoją akcję wspomóc zarówno osoby niepełnosprawne, jak i mamy z wózkami czy rowerzystów. Tak zwani wózkowicze mają wiele trudności w poruszaniu się po stolicy. Nie chodzi tylko o przestarzałe tramwaje, których drzwi są za wąskie, by zmieścił się w nich wózek, ale także o niedziałające windy, czy brak specjalnych podjazdów.

W związku z tym, że wielokrotnie ponawiany apel do władz nie przyniósł efektu, "Siskom" postanowił poszukać innego rozwiązania problemu. Poprzez Warszawską Mapę Barier stowarzyszenie chce nie tylko ostrzec wózkowiczów przed ewentualnymi utrudnieniami, ale także wytknąć władzom błędy. Fundacja ma nadzieję, że w ten sposób problem wreszcie zostanie zauważony i podjęte zostaną odpowiednie kroki, by utrudnienia zlikwidować.

A sprawa jest paląca. Poprzez niedostosowanie punktów użytku publicznego do potrzeb wózkowiczów, tysiące mieszkańców Warszawy nie może w pełni korzystać z możliwości jakie daje stolica. Za pomocą mapy barier być może problem zostanie choć trochę nagłośniony.

"Siskom" podzielił utrudnienia na 6 kategorii. Na mapie znajdują się więc odpowiednie oznaczenia dla nieprzebudowanych przejść dla pieszych, schodów, kładek oraz przejść podziemnych bez pochylni lub wind, nieprzystosowanych przystanków komunikacji miejskiej oraz przeszkód na drodze.

W realizacji projektu wziąć udział może każdy. Wystarczy, że mailowo powiadomi koordynatorów o zaobserwowanych barierach architektonicznych w Warszawie. Jak zaznacza "Siskom", wszelkie sugestie zostaną rozpatrzone i dodane do Warszawskiej Mapy Barier.

Niepełnosprawni w świecie- nikomu niepotrzebni?


Warszawska Mapa Barier dostępna jest już do wglądu na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Aby sprawdzić, jakie utrudnienia czekają na ulicach miasta wystarczy odwiedzić mapabarier.siskom.waw.pl.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

polish
  • polish
  • 20.04.2011 18:37

mieszkańcy warszawy czy Warszawy? wybór należy do mieszkańców...a sprawa jest ...paląca?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.