Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Powstanie graffiti dla Wolnego Tybetu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-17 13:00

Na skrzyżowaniu warszawskich ulic Kasprzaka i Prymasa Tysiąclecia powstają obrazy dla Wolnego Tybetu. W malowaniu grafitti i szablonów może uczestniczyć każdy. Akcja będzie trwała do niedzieli.

Narzędzie pracy to różnokolorowe farby w spray’u, a do pomalowania jest prawie 100 metrów kwadratowych muru - zachęca artystyczny koordynator akcji Dariusz Paczkowski. Na murach, oprócz szablonów powstaną tybetańskie motywy, medytujący mnisi, a także wizerunek Dalajlamy.

Miejsce akcji jest nieprzypadkowe, bowiem od lat trwają starania o nazwanie przecięcia ulic Kasprzaka i Prymasa Tysiąclecia rondem Wolnego Tybetu. Mimo, że rondo formalnie nie uzyskało nazwy - dla wielu już się kojarzy z ideą wolnego Tybetu - wyjaśnia Piotr Cykowski z Fundacji Inna Przestrzeń.

Jak podkreślają organizatorzy akcji - jest szansa że sam Dalajlama już niebawem zobaczy efekty akcji. Przywódca Tybetańczyków przyjeżdża do Warszawy za 10 dni. 29 lipca Dalajlama XIV odbierze honorowe obywatelstwo miasta Warszawy podczas uroczystej sesji Rady Miasta na Zamku Królewskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.