Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Pożar kolejnego autobusu ZTM

Dzisiaj w godzinach porannych zapalił się autobus linii 523. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Wawelskiej z Grójecką.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:N14_1404ZTM.jpgAutobus zapalił się około godziny 7.45. I znowu ogień pojawił się w komorze silnika. Przybyła na miejsce straż pożarna ugasiła pożar.

Pożary miejskich autobusów stały się już w stolicy plagą. Ostatnio taki pożar zdarzył się późnym wieczorem 10 października na pętli przy al. Krakowskiej. Poprzednie zaś miały miejsce w dniach 5 października - spłonął pojazd linii 503; 8 kwietnia - spłonął doszczętnie autobus linii 408 na Trasie Łazienkowskiej przy zjeździe na Torwar.

Z rozmów podróżnych wynika, że są oni coraz bardziej niezadowoleni z podróży warszawskimi środkami komunikacji miejskiej i ze stanu technicznego autobusów jakimi muszą podróżować.

Co ZTM robi by zapobiec dalszym takim wypadkom? Ile jeszcze razy usłyszymy, że
płonie kolejny autobus?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Rafał, w zasadzie to była odp. na pytanie Tomka:)
A z tego co piszesz, to widac, że niektórzy wiedzą jakie autobusy kupowac. Bo kto chce mieć z wadami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chodziło mi o to, że coś z tymi solarisami musi być na rzeczy skoro lubelskie MPK najpierw kupowało tylko autobusy tej marki, a potem zaczęło mariaż z mercedesem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba to też był Solaris. W takich sytuacjach nie patrzy się na markę autobusu. Dla podróżnego jest istotne by jeżdził bezpiecznie i aby dojechać na czas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plaga! Lubelskie MPK zaczęło kupować mercedesy -> może to i dobrze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że nie podałaś informacji, jakiej marki był autobus. Bo ostatnio Solarisy często się palą. Producent twierdzi, że problem nie istnieje, ale w Czechach również były pożary. Ale w Lublinie na razie z Solarisami jest OKI :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ZTM aż pali się do przewożenia pasażerów.*5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.