Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Pożar kościoła Chrystusa Króla na Targówku. Runęła wieża. Zdjęcia. Wideo

Mimo działań strażaków runęła wieża kościoła Chrystusa Króla na warszawskim Targówku. Palił się też dach świątyni. W południe strażacy zaczęli dogaszać pożar. Na szczęście nie ma ofiar, choć w momencie wybuchu pożaru w kościele przebywało 7 osób. Zobacz zdjęcia i wideo autorstwa Daniela Momota.

 / Fot. Daniel MomotPrzyczyny pożaru nie są na razie znane. Wiadomo, że doszło do niego w trakcie prac dekarskich, gdy robotnicy chcieli zespawać metalową konstrukcję pod drewnianym dachem. Wpierw zajęła się wieża, która ostatecznie runęła, potem cały dach. Wieża wpadła do wnętrza kościoła.

Po południu strażakom udało się opanować pożar w poszyciu dachowym. Następnie ogromnymi nożycami do stali cięli metalową pokrywę dachu, gdzie tliło się zarzewie pożaru. Wiadomo, że dach trzeba będzie rozebrać. / Fot. Daniel Momot

Świadkowie mówią o kłopotach z dojazdem wozów strażackich do hydrantu, co opóźniło akcję ratunkową. Gdy wreszcie udało się podprowadzić przed kościół ogromny podnośnik, strażacy lali z niego wodę na dach. Na miejscu była też ogromna cysterna z 25 tys. litrów wody.

Na miejscu pracuje kilkanaście jednostek straży pożarnej.

Policja zamknęła ulicę Tykocińską i okoliczne ulice. Inną trasą jeździ komunikacja miejska.Kościół pod wezwaniem Chrystusa Króla na Targówku jest jedną z trzech świątyń diecezji Warszawsko-Praskiej. Powstał jako budowana wotum za zwycięską bitwę z bolszewikami w 1920 roku. Jest też pomnikiem ku czci poległych w obronie Ojczyzny.

Więcej zdjęć na następnej stronie:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

e
  • e
  • 06.08.2011 22:05

Czy to kara boska za Natanka?

Komentarz został ukrytyrozwiń
zuzia
  • zuzia
  • 05.08.2011 22:03

ja słyszałam ze powodem było używanie miotacza ognia do spawania blachy od dachu, a że pogoda była upalna a pod blacha papa od tego mógł się wzniecić pożar

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gość
  • Gość
  • 05.08.2011 18:36

To straszne. Ciekawa jestem jaka była przyczyna pożaru.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Kowalska
  • Anna Kowalska
  • 05.08.2011 17:15

Nie rozumiem dlaczego ludzie nie zakładają alarmu z czujnikiem pożarowym ?! Ja mam taki czujnik przy systemie alarmowym, opłacam głupie 20 zł miesięcznie składki w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa i śpię spokojnie, Wiem, że jeżeli zacznie się dymić to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną, a przy okazji przez całą dobę pilnują czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania.
Rencistom i emerytom, których nie stać na zakup centralki alarmowej dają ją za darmo. Wiem to bo załatwiłam u nich taki zestaw do wzywania pogotowia swojej 75-letniej sąsiadce. Dostała go od nich bezpłatnie bo z mizernej renty nie była w stanie kupić sprzętu. Sama jak się o tej Sieci Alarmowej dowiedziałam to najpierw nie wierzyłam, a potem byłam bardzo pozytywnie zaskoczona.
Mają też opcję, że jak ktoś dostanie zawału serca to jednym przyciśnięciem w noszonym przy sobie breloczku mogą wezwać Pogotowie Ratunkowe. To samo dotyczy napadu. Myślę, że wielu ludzi nie wie, że taka sieć działa i dlatego co jakiś czas dochodzi do takich strasznych nieszczęść. Wielu ludzi mogłoby żyć. Pytałam ich dlaczego się nie reklamują. Odpowiedzieli, że są organizacją całkowicie non profit i nie mają pieniędzy na opłacanie reklam, a te co mają przeznaczają na zakup sprzętu dla rencistów, żeby jak największej liczbie rencistów pomóc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.