Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Prace na Dworcu Wschodnim nie zakończą się przed Euro 2012

Hala podmiejska Dworca Wschodniego ma zostać oddana do użytku już w maju bieżącego roku. Niestety, już wiadomo, że perony i tunele dla pieszych nie zostaną wykończone przed Euro 2012.

Dworzec Wschodni, odbudowany po wojnie w 1959 roku, długo czekał na renowację. W związku ze zbliżającym się Euro 2012, zadecydowano, że obiekt zasługuje na remont. Prace  / Fot. Paul Kowalow, licencja: GNU, C.C 3.0modernizacyjne ruszyły już w czerwcu ubiegłego roku. Od początku przewidywane były utrudnienia, głównie dlatego, że zakres prac był bardzo duży. O wiele większy niż na Dworcu Centralnym. Remontem objęto zarówno hale dworcowe, perony, podziemne przejścia oraz całe otoczenie budynku od strony ul. Kijowskiej.

Renowacja hali głównej zbliża się już ku końcowi. Ta część ma zostać oddana do użytku już w maju bieżącego roku. Z dawnego Wschodniego zostanie jednak niewiele. Z dawnej hali głównej zachowała się tylko ciekawa, kratownicowa konstrukcja dachu. W budynku jest już nowa elewacja z aluminium i szkła.

Euro 2012 jednak w Krakowie? Stan stadionu w Poznaniu budzi wątpliwości UEFA

Całościowy remont głównej części dworca oraz hali podmiejskiej, ma zakończyć się wiosną przyszłego roku. Niestety już wiadomo, że przed Mistrzostwami Europy nie uda się zakończyć prac modernizacyjnych na peronach i tunelach podziemnych. Za renowację tych części odpowiada spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Opóźnienia związane są głównie z finansami. Jak podaje warszawa.gazeta.pl, PKP wciąż czeka na decyzję Ministerstwa Infrastruktury co do sfinansowania inwestycji.

Prezes spółki PKP PLK, Zbigniew Szafrański, zapewnia, że przynajmniej część robót zostanie zakończonych przed połową 2012 roku. Liczy, że do tego czasu, uda się zakończyć remont dwóch z siedmiu peronów. Wszystko jednak zależy od tego, kiedy rząd przyzna pieniądze.
Innego zdania jest Jan Telecki z Zakładu Linii Kolejowych. Twierdzi, że trudno będzie przed Euro 2012 wykonać jakieś konkretne prace. Obawia się, że także większe prace mogą zakończyć się niepowodzeniem.

Cały remont Dworca Wschodniego planowany był na 3 lata. Inwestycja pochłonie 550 mln zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Remont na dworcu Warszawa Centralna to kosmetyka- malowanie, nowe ekrany dla podróżnych, naprawa schodów ruchomych...Na Wschodnim robią wszystko praktycznie od zera. Długość prac ma jednak związek głównie z tempem prac robotników i firmy zajmującej się tą inwestycją...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.