Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Prace na mostach Trasy Łazienkowskiej dobiegają końca

Trwają ostatnie prace wykończeniowe dwóch mostów Trasy Łazienkowskiej nad Kanałem Gocławskim, których remont rozpoczął się w lipcu.

Remont mostów rozpoczął się z początkiem lipca. W ramach robót wymieniono otulinę obu obiektów samochodowych oraz obiektu dla pieszych po południowej stronie arterii.

Wymieniono nawierzchnię jezdni i kładki dla pieszych. Wyremontowano przejścia pod konstrukcją, bariery oraz schody, którymi można dostać się pod mosty i przejść na drugą stronę trasy wzdłuż kanału, którego brzegi zostały dodatkowo wzmocnione. Dodatkowo chodnik został zabezpieczony masą antypoślizgową, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Pracownicy uporządkowali teren między obiektami i zabezpieczyli go przed osuwaniem się ziemi do kanału podczas intensywnych opadów deszczu.

W wyniku prac podniesiony został poziom bezpieczeństwa kierowców poruszających się dwiema przeprawami. Po obu stronach każdej z jezdni alei Stanów Zjednoczonych zamontowano bariery energochłonne. W przypadku zjechania pojazdu z wyznaczonego pasa ruchu, bariera ma zadanie "prowadzić" pojazd najbardziej równolegle do toru ruchu, uniemożliwiając odbicie się pojazdu od prowadnicy albo przekroczenia krawędzi drogi (mostu) - możemy wyczytać na stronach ZDM.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.