Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Prace przy cuchnącym metrze wstrzymane

We wtorek późnym wieczorem mieszkańcy Kabat ponownie spotkali się z wiceprezydentem Wojciechowiczem w sprawie uciążliwej dla nich rozbudowy stacji postojowo-technicznej metra. Prace przy inwestycji zostały wstrzymane, jednak na ostateczną decyzję trzeba poczekać do końca tygodnia.

Mieszkańcy Kabat u wiceprezydenta Wojciechowicza / Fot. Kamila GlińskaProtesty mieszkańców Ursynowa zaczynają przynosić skutki. Po spotkaniach z wiceprezydentem Warszawy, Jackiem Wojciechowiczem oraz licznych zebraniach i prośbach kierowanych do władz dzielnicy oraz Metra, w końcu można mówić o postępie na drodze do osiągnięcia głównego celu - zmiany technologii przy pracach budowlanych na mniej szkodliwą dla ludzi i przyrody.

Zarząd Miasta, wiceprezydent i europosełPo wtorkowym spotkaniu na sesji rady dzielnicy Ursynów można wysnuć kilka wniosków. Po pierwsze i najważniejsze, prace przy inwestycji zostają czasowo wstrzymane. Wiceprezydent zapowiedział, że zostaną przeanalizowane wszystkie ekspertyzy i wtedy Zarząd Miasta podejmie ostateczną decyzję. Poprosił mieszkańców Kabat o czas do końca tygodnia.

Na przyszły tydzień zostały zaplanowane konferencja i spotkanie urzędników.

Główni zainteresowani stanowczo powtarzają jednak, że nie chodzi o to, aby zaprzestać prowadzenia prac. - My chcemy metra. Chcemy jego dalszej rozbudowy, ale przy użyciu przyjaznej dla otoczenia technologii - tłumaczą.

Na sesji pojawił się również europoseł Wojciech Olejniczak, który jesienią zamierza walczyć o fotel prezydenta Warszawy z ramienia SLD. Poparł mieszkańców i uznał, że natychmiast trzeba zlikwidować używane do tej pory przy budowie torowiska podkłady drewniane nasączone olejem kreozotowym. To właśnie one wydzielają uciążliwą dla mieszkańców woń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.