Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20403 miejsce

Warszawa. Pracownicy Carrefoura Wileńska zastrajkują w sobotę

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-24 08:00

W sobotę, 24 lipca, pracownicy hipermarketu Carrefour Wileńska przy ul. Targowej w Warszawie, w samo południe, zastrajkują przeciwko czerwonym kropkom.

W jednym z lubelskich hipermarketów tej sieci wprowadzono specjalne naklejki w formie czerwonej kropki, które przyklejono do podłogi. Pracownicy sklepu zostali poinformowani, że gdy chcą iść do toalety lub na papierosa powinni stanąć na czerwonej kropce i czekać na kierownika, który zadecyduje czy mogą opuścić stanowisko - informuje gazeta.pl.


To rozwiązanie nie spodobało się członkom Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych "Konfederacja Pracy" i Młodych Socjalistów. To oni są inicjatorami protestu.

Kontrolerzy z Okręgowej Inspekcji Pracy w Lublinie stwierdzili, że takie rozwiązanie jest naganne a wymóg stawania na kropce narusza godność osobistą pracowników.

Dyrekcja sieci Carrefour tłumaczy, że kropki miały służyć lepszej organizacji pracy. Oznaczono nimi miejsca, w których kierownik spotyka się z zespołem w celu omówienia podziału obowiązków. Dyrekcja twierdzi, że lubelscy pracownicy zostali źle przeszkoleni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.