Facebook Google+ Twitter

Warszawa: prawdopodobnie zamkną ul. Dźwigową

O ewentualnym zamknięciu ul. Dźwigowej dowiemy się tuż po zaplanowanej przez Zarząd Dróg Miejskich konferencji prasowej. Odbędzie się ona 28 września o godz. 11, a więc już za niespełna dwie godziny.

Według nieoficjalnych informacji ZDM planuje wyłączyć ul. Dźwigową z ruchu samochodowego. "Drogowcy dysponują ekspertyzą, która potwierdziła, że Dźwigowa może się zapaść w każdej chwili" - donosi TVN Warszawa. Od wielu lat ulica jest w nienajlepszym, a wręcz opłakanym stanie. Tymczasowe "łatanie dziur" nie przynosi już rezultatów, potrzebny jest gruntowny remont.

Ten wiąże się jednak z dużymi kosztami. Do wymiany nadaje się bowiem nie tylko jezdnia, ale także znajdujące się nad nią wiadukty kolejowe. By skoordynować te prace równocześnie potrzebne jest porozumienie drogowców z Polskimi Liniami Kolejowymi. Stąd nieprzypadkowa jest obecność na konferencji przedstawiciela firmy PKP PLK.

Zamknięcie ulicy planowane jest na 1 października 2010 roku. Zanim jednak do tego dojdzie, pracownicy kolei muszą przygotować, niezbędne na czas planowanego remontu, plany przejazdów przez tory, a drogowcy dokonać remontów jezdni m.in. na Odolanach. Tam przebiegać będą bowiem ewentualne objazdy.Źródło: http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1675392,0,,zamkna_dzwigowa__bo_grozi_katastrofa,wiadomosc.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.