Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Premiera "Jednocześnie" i koncerty w Teatrze Studio

Interesująco zapowiadają się dwa pierwsze miesiące 2014 roku w warszawskim Teatrze Studio. Wystawa fotografii, trzy interesujące recitale i premiera nowego monodramu - to tylko niektóre powody, dla których warto się będzie tam wybrać.

Jedna z prac Anny Minkiewicz. / Fot. materiał Teatru Studio w WarszawieW środę, 8 stycznia, w Galerii Studio odbył się wernisaż wystawy prac fotograficznych Anny Minkiewicz "Afganistan. Inne spojrzenie". Autorka nie jest zawodową fotografką, a specjalistką od rozwoju wsi w ramach międzynarodowej współpracy rozwojowej. Pracowała w wielu krajach Afryki, w Kirgistanie i Kazachstanie, a od 2003 wyłącznie w Afganistanie. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Na swoich zdjęciach utrwala obraz Afganistanu daleki od tego, który widzimy w mainstreamowych mass mediach. "Pieczołowicie dokumentuje toczące się dokoła życie, mając nadzieję, że jej zdjęcia okażą się cenne także dla Afgańczyków, którzy stracili pamiątki rodzinne i wiele śladów własnej przeszłości - anonsuje wystawę Minkiewicz Teatr Studio, w którym jej wystawa czynna będzie do końca stycznia tego roku (wstęp wolny).

Okładka płyty Magdaleny Kumorek. / Fot. materiał promocyjnyW czwartek, 23 stycznia o godzinie 21 na Dużej scenie Teatru Studio odbędzie się koncert promujący debiutancką płytę aktorki znanej z takich seriali, jak "Przepis na życie" czy "Hotel 52", Magdaleny Kumorek, a zatytułowanej "Śmiercie". Aktorka jest także autorką muzyki do wszystkich piosenek zawartych na tym krążku, a powstały one do wierszy wybitnego poety 20 - lecia międzywojennego, Bolesława Leśmiana. Producentem muzycznym i aranżerem jest Piotr Dziubek, który wraz z Olgą Kwiatek (skrzypce), Piotrem Hałajem (tuba), Michałem Lasotą (perkusja), Aleksandrem Kamińskim (klarnet) i Aleksandrem Borodinem (kontrabas) towarzyszyć będzie Magdalenie Kumorek podczas recitalu w Teatrze Studio. Cztery dni po koncercie płyta aktorki trafi do sklepów muzycznych.

Następnego dnia Teatr Studio zaprosi na premierę monodramu "Jednocześnie"opartego na tekście jednego z najchętniej wystawianych współczesnych autorów rosyjskich, Jewgienija Griszkowca. "Anonimowy bohater Griszkowca wzbudza Łukasz Simlat, aktor Teatru Studio w Warszawie. / Fot. Kobas Laksa/Teatr Studio w Warszawiesympatię. Jest gapowaty, niepewny, lękliwy, co chwila przeprasza za to, co mówi, tłumaczy swoje przeprosiny, przeprasza za swoje tłumaczenia. Tak jak bohaterowie Becketta jest ułomny, śmieszny, jest jak bohater ze starego, niemego, slapstickowego filmu – tak jakby Griszkowiec podzielał wiarę autora "Końcówki", że najlepszym przewodnikiem po grozie i niewytłumaczalności świata jest chaplinowski komediant" - pisze o bohaterze granym przez jednego z najciekawszych polskich aktorów, Łukasza Simlata w spektaklu wyreżyserowanym przez Łukasza Garlickiego Jakub Żulczuk w czwartym numerze Studio magazynu. Scenografię do przedstawienia granego na scenie z Modelatorni opracowała Anna Czarnota, a muzykę Jacek Jędrasik.

13 i 17 lutego 2014 r. na Dużej Scenie Teatru Studio odbędą się recitale Tomasza Makowieckiego, który promować będzie swą autorską płytę "Moizm", a Katarzyna Groniec zaprezentuje spektakl muzyczny "Wiszące ogrody już się przeżyły" z piosenkami Paolo Conte, Jacquesa Brela, Bertolta Brechta, Kurta Weilla, Nicka Cave’a, Elvisa Costello. Obydwa koncerty rozpoczną się o godzinie 20.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.