Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Proces ws. śmierci gen. Papały odroczony. Nowa linia obrony Boguckiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-04 11:10

Ryszard Bogucki - jeden z oskarżonych w procesie w sprawie śmierci generała Marka Papały - poprosił sąd o zmianę swoich adwokatów z urzędu. Do jutra odroczono proces w sprawie śmierci genarała Marka Papały. To skutek wcześniejszej decyzji sadu, który uwzględnił dziś wniosek jednego z oskarżonych Ryszarda Boguckiego o zmianę obrońców.

Oskarżony Ryszard Bogucki powiedział, że jego obrona ma charakter "formalno-iluzoryczny". Według niego jego adwokaci nie mają jednolitej linii obrony, zarzucił im również brak doświadczenia. Bogucki zapewnił, że nie ma nic do ukrycia. Dodał, że jego obrońcy nie chcą jednak, by składał zeznania, gdyż mogą być dla niego niekorzystne. Bogucki zwrócił się o przyznanie nowych adwokatów z urzędu. Powiedział, że koszty udziału jego pochodzącego z Katowic adwokata z wyboru w procesie w Warszawie są nie do udźwignięcia.

Oskarżony dodał, iż chce przeprowadzenia eksperymentu procesowego. Chciałby on, by w procesie wzięła udział kobieta o wzroście 1,65 m. Żona Papały twierdzi, że w dniu zabójstwa jej męża widziała Boguckiego z kobietą właśnie o takim wzroście i że miała ona podobny wzrost do Boguckiego.

-Trudno mnie skrócić o pół głowy - komentował oskarżony. Chciał on także przedstawić materiały prasowe z lat dziewięćdziesiątych, w których był prezentowany jego wizerunek. Zdaniem Boguckiego Małgorzata Papała mogła znać jego twarz z innych okoliczności, niż śmierć jej męża.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.