Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Protest przeciwko ukamienowaniu Sakineh Mohammadi Ashtianti

Dziś pod ambasadą Iranu odbyła się demonstracja przeciw skazaniu na karę chłosty i śmierć przez ukamienowanie, oskarżanej o cudzołóstwo, Sakineh Mohammadi Ashtianti.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Obecnym na demonstracji rozdawano zdjęcia Sakineh.fot. Jan Kaczyński
Obecnym na demonstracji rozdawano zdjęcia Sakineh.
fot. Jan Kaczyński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Aziza
  • Aziza
  • 29.08.2010 18:41

Dzieki:)rozpowszechnie wśród znajomych i członków rodziny;)
Mimo, że mój chłop nie jest praktykującym muzułmaninem, a raczej zywi-delikatnie mówiąc-niechęć do religii, pewne DOBRE, zaznaczam DOBRE wzorce kultury, w której się wychował daja się zaoserwować nawet tu , w Polsce. Poznałam też innych Persów w Polsce, Afgańczyków, Turków, Arabów i prosze mi wierzyc, żę najczęściej sa to ludzie duzo bardziej wartościowi niz wielu Europejczyków.
Pozdrawiam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś polecałem przydatną publikację: link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aziza
  • Aziza
  • 29.08.2010 17:26

A dlaczego nie podobaja sie Pani ich obyczaje? Czy oprócz brutalnego prawa ma Pani jakiekolwiek pojęcie o ich zwyczajach i tradycjach? co to jest Nouruz i jakie ma tradycje? Co to jest Ahura Mazda i Zoroaster i jaki wpływa ta religia wywarła na współczesne religie monoteistyczne? Zna Pani opozycjyjną partię na uchodźstwie? Wie Pani, jak spędzają czas irańscy studenci i studentki i jak wygląda życie w domach?
Opiera Pani swoja wiedze tylko na jednym filmie, na wrogiej propagandzie a na dodatek myli Pani Iran z Afganistanem, bo to Afgance ostanio mąz obciął nos i uszy a i Talibowie są w Afganistanie.
Jestem związana od czterech lat z Irańczykiem, znam ten naród, poznałam ich zwyczaje i niezmiernie mnie denerwuje takie podejście. Nie zamieniłabym go na żadnego Europejczyka. Oczywiście, że wszyscy święci nie są, ale i u nas pijaków i damskich bokserów nie brakuje, więc prosze nie generalizowac i nie oceniac kultury, w której nawet troche sie Pani nie zanurzyła!
To tak, jak normalnych katolików drażni teraz uogólnianie i mierzenie wszystkich miara swołoczy spod krzyża a Polaków opinia wyrobiona przez rozpitych rodaków na wakacjach za granicą!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aziza
  • Aziza
  • 29.08.2010 01:31

Na manifestacji BYŁ obecny jeden Irańczyk: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8306976,Protestowali_przeciwko_karze_smierci_w_Iranie.html
Może warto się zastanowic, dlaczego wielu "zwykłych" imigrantów z Iranu nie pcha sie oficjalnie pod ambasadę?
I Pani Grażyno...nie wszyscy sa tacy jak w TYM słynnym filmie! i jak w programach pana Rutkowskiego. Może popatrzmy na postawę Włochów albo Hispzanów? Rozpuszczeni przez mamunie i inne kobiety do granic nieprzyzwoitości! Irańczycy to wspaniali ludzie o wpojonych zasadach, odpowiedzialni i bardzo opiekuńczy w stosunku do kobiet. Oczywiście bywaja i skurczybyki, ale tacy zdarzaja sie w kazdym narodzie. Nie powie mi Pani, że Polacy sa tacy krystaliczni!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem takie podejście, jednak idąc tym tokiem rozumowania dojdziemy do ogólnych opinii wszędzie, gdzie są negatywne przykłady... Np. Polacy to złodzieje, antysemici i... inne muchomory:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto przypomnieć: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani charakterystyka przeciętnego Irańczyka (jeśli nim ma być "irański heros":) jest nieco nietrafiona. To, że reżim narzuca pewne zachowania nie oznacza, iż społeczeństwo to popiera. Co widać od czasu do czasu przy zrywach. Irańczycy to emocjonalny, rewolucyjny naród.

A tych dziewic to 72 obiecują;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.