Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Protest przed siedzibą centrali NFZ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-16 21:04

Kilkadziesiąt osób protestowało przeciwko zaniżonej - ich zdaniem - wycenie świadczeń medycznych. Manifestację zorganizował Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Wzięły w niej udział także przedstawicielki pielęgniarek.

Marta Starczewska - kardiolog ze Szpitala Klinicznego przy ulicy Banacha w Warszawie powiedziała, że jeżeli prezes Funduszu nie zaproponuje wyższych kontaktów, chorzy będą mieli ograniczony dostęp do leczenia, a za zabiegi w szpitalach klinicznych będą musieli od nowego roku płacić z własnej kieszeni.

Szef mazowieckiego OZZL doktor Maciej Jędrzejowski podkreślił, że niska wycena świadczeń jest szkodliwa nie tylko dla pacjentów, ale i białego personelu. Może to doprowadzić do zwolnień pracowników, zamykania niektórych oddziałów i zmniejszania wynagrodzeń.

Rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia Edyta Grabowska-Woźniak podkreśliła, że szpitale mają zagwarantowane ustawowo finansowanie w przyszłym roku na poziomie nie niższym, niż w roku 2008.
Dyrektorzy prawie 40 szpitali klinicznych z całego kraju nie chcą podpisać kontraktów, bo doprowadziłoby to do zadłużania placówek. Jutro szefowie klinik mają się spotkać w tej sprawie z premierem Donaldem Tuskiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.