Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Protest stoczniowców zakończony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-24 16:40

Zakończył się protest stoczniowców z Marynarki Wojennej w Gdyni.

Podczas dzisiejszej pikiety pod Ministerstwem Skarbu, a wcześniej pod Ministerstwem Obrony Narodowej związkowcy domagali się wznowienia rozmów z załogą oraz rezygnacji z planów zwolnienia 1/3 pracowników.

Stoczniowcy spotkali się z ministrem obrony narodowej. Złożyli na jego ręce petycję, w której żądają utrzymania miejsc pracy i dialogu. Minister Bogdan Klich nie wyszedł do protestujących przed ministerstwem. Do związkowców wyszedł wiceminister Zenon Kosiniak-Kamysz. Powiedział stoczniowcom, że minister Klich podtrzymał chęć rozmowy o problemach stoczni. Rozmawiano też na temat bieżących zamówień i ich realizacji. Chodzi między innymi o remont okrętu ORP "Czernicki".

Następnie związkowcy przeszli spod MON pod Ministerstwo Skarbu. Podczas rozmowy z wiceministrem skarbu Zdzisławem Gawlikiem stoczniowcy ustalili, że spotkanie w sprawie Stoczni Marynarki Wojennej odbędzie się 9 września. Przewodniczący stoczniowej "Solidarności" Mirosław Kamiński zapowiedział, że w planowanym na wrzesień spotkaniu mają uczestniczyć przedstawiciele Ministerstwa Skarbu, Ministerstwa Obrony Narodowej, a także Agencji Restrukturyzacji Przemysłu.
Do Warszawy przyjechało dziś około 200 związkowców ze Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni.

Na znak solidarności do stolicy przybyła także kilkunastoosobowa reprezentacja Stoczni Gdańskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.