Facebook Google+ Twitter

Warszawa: przebudowują pętlę Służewiec. Wołoska bez tramwajów

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-12 10:56

Dziś rozpoczynają się prace na pętli tramwajowej Służewiec, które potrwają do 30 lipca. Z tego powodu nie będą kursowały tramwaje na ul. Marynarskiej i Wołoskiej.

Tramwaj / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tramwaj_warszawski.jpgPowodem przebudowania pętli tramwajowej na Służewcu jest to, że na jej części znajdzie sie fragment łącznicy ul. Marynarskiej z trasą Północ-Południe w kierunku północnym. Nowa pętla będzie większa i przesunięta na północ. Dla wysiadających wybudowane zostaną trzy perony (dwa przed remontem) oraz jeden przystanek dla wsiadających. Pasażerowie nie będą musieli przechodzić między peronami i sprawdzać, który tramwaj odjedzie pierwszy. Zaoszczędzą wówczas czas.

Swoje trasy zmienią linie 17 i 18. Dojeżdżać będą do pętli Woronicza. Zmieniły się również rozkłady jazdy i zawieszono linię 44.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił zastępcze linie autobusowe. Z17 pojedzie od Metra Wilanowska przez Marynarską do ulicy Sasanki. W godzinach szczytu kursować będzie co 5-6 min. Linia Z44 kursuje na trasie Metro Wierzbno przez Woronicza, Wołoską, al. Wilanowską do Metra Wilanowska. Z Metra Wilanowska jeździ ulicą Wołoską przez Joliot-Curie i Malczewskiego do al. Niepodległości i Woronicza. Kończy trasę na Metrze Wierzbno. Autobusy kursuja co 3-4 min.

ZTM zapewnia, że rozkład jazdy linii: 117, 136, 138, 182, 189, 218, 401 i 504 nie ulegnie zmianie.

Żródło: TVN Warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.