Facebook Google+ Twitter

Warszawa przed Euro 2012. Błonia Stadionu Narodowego przywitają kibiców bałaganem?

Stadion lekkoatletyczny, hala sportowa, basen, boiska piłkarskie, korty tenisowe, hotel oraz centrum wystawiennicze - oto, co miało powstać na błoniach w pobliżu Stadionu Narodowego. A co powstało? Nic. Pozostał natomiast ogromny nieład.

Port Praski. Zdjęcie wykonane w roku 2008. Od tego czasu, niewiele się zmieniło. / Fot. Cezary Piwowarski, GNU 1.217 listopada 2008 roku Narodowe Centrum Sportu zawarło umowę z dwiema pracowaniami architektonicznymi. Celem porozumienia było "opracowanie projektu zagospodarowania przestrzennego terenu wokół Stadionu Narodowego w Warszawie". Projekt nie został jednak wprowadzony w życie.

Nieremontowane nabrzeże Portu Praskiego oraz znajdujące się tuż obok stadionu zagajniki pełne są śmieci. Dalej na północ, przy ul. Stefana Okrzei, straszą szkielety dawnych fabryk. Również tutaj widać pozostawione śmieci, tym razem w workach. Czy ten teren zostanie uporządkowany?

Sytuacja Portu Praskiego jest o tyle trudna, że obszar, na którym się znajduje, jest w rękach prywatnych. Według zapowiedzi sprzed kilku lat, miało tam powstać luksusowe osiedle. Z zamierzeń tych jednak nic nie wyszło.

Problem jest również z drugą linią metra. Stacja "Stadion Narodowy" powstanie dopiero w 2013 roku, a to nie ułatwi uporządkowania i zagospodarowania terenu przed Euro.Oglądaj też fotogalerię: Powódź w Warszawie. Akcja usypywania wału w Porcie Praskim

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.