Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

377 miejsce

Warszawa. Przed którym pomnikiem przemówi prezydent Trump?

Wizyta prezydenta USA w naszym kraju wywołała nie tylko polityczne zamieszanie. Również na stronach internetowych. Sięgnęliśmy po słownik języka polskiego, mapę Warszawy…

 / Fot. Archiwum ambasady USAAmbasada Stanów Zjednoczonych zaprosiła „wszystkich na wyjątkowe wydarzenie: przemówienie prezydenta  / Fot. Archiwum ambasady USADonalda J. Trumpa przy Pomniku Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich w Warszawie w czwartek 6 lipca 2017 r. o godzinie 13:00”.

Z „oficjalnej strony Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” dowiadujemy się, że „przemówienie prezydenta USA Donalda Trumpa na placu Krasińskich w Warszawie jest przedstawiane przez stronę amerykańską jako wystąpienie programowe” - oznajmił o tym ”Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski na konferencji prasowej poświęconej wizycie amerykańskiego prezydenta w naszym kraju”.

 / Fot. Jerzy Kirzyński„Minister Szczerski podkreślił, że Amerykanie przedstawiają planowane na czwartek publiczne wystąpienie prezydenta USA na Placu Krasińskich w Warszawie "jako wystąpienie programowe prezydenta Trumpa dotyczące polityki bezpieczeństwa, Europy, a także relacji polsko-amerykańskich".

"- Jest rzeczą znaczącą, że wystąpienie to ma miejsce na placu Krasińskich w Warszawie, przed pomnikiem powstańców  / Fot. Jerzy Kirzyńskiwarszawskich - dodał Krzysztof Szczerski.

O ile urzędnicy ambasady nie muszą znać zawiłości języka polskiego, to osoby odpowiedzialne za „oficjalną stronę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” zdecydowanie tak.

/Zarówno całe słowo plac poprzedzające nazwę, jak i jego skrót powinny się zaczynać małą literą, np. plac Defilad, plac Solny, pl. Trzech Krzyży, pl. Na Rozdrożu. Więcej o placach i innych obiektach miejskich - zob. Słownik wyrazów kłopotliwych PWN w haśle ulica, plac, rynek, aleja. Mirosław Bańko. Poradnia językowa PWN/.

Organizatorzy spotkania, ambasada Stanów Zjednoczonych, informuje o wystąpieniu prezydenta Trumpa przy „Pomniku Powstania Warszawskiego”, ”Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski” zapowiada, że „wystąpienie to ma miejsce na placu Krasińskich w Warszawie, przed pomnikiem powstańców warszawskich”.

Skorzystaliśmy z planu stolicy:

Pomnik Powstańców Warszawy znajduje się na pl. Powstańców Warszawy zaś pomnik Powstania Warszawskiego  / Fot. Wikipediana wschodniej stronie pl. Krasińskich w Warszawie.

 / Fot. Jerzy Kirzyński„Przed wystąpieniem prezydenta Trupma odbędzie się ceremonia oddania hołdu powstańcom warszawskim” –  / Fot. Jerzy Kirzyńskizapowiada serwis Parlamentarny.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pierwotnie stawiałbym na "patyk" (wyraz kłopotliwy co do pisowni) od strony trybuny. W stolicy to najbardziej globalny pomnik o prawdziwie dwubiegunowej historii. Dla turysty poruszającego się stuningowaną ciężarówką powinno być nie mniej zachęcające jak Dublin w maju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed którym pomnikiem przemówi prezydent Trump?
-------------------------

Nie przed własnym..?

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81HOesl%2B7QL._SY550_.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.