Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Przesunięcie terminu otwarcia Centrum Kopernika

Zaplanowane na 3 września 2010 roku otwarcie Centrum Nauki Kopernik zostanie przełożone. Odbędzie się prawdopodobnie późną jesienią.

Centrum Nauki Kopernik - Park Odkrywców / Fot. materiały prasoweCentrum Nauki Kopernik w Warszawie ma być pierwszym obiektem tego typu w Polsce. Zwiedzający będą mogli wykonywać liczne eksperymenty oraz doświadczenia dzięki interaktywnym eksponatom gwarantującym naukę i świetną zabawę.

Nowo powstały obiekt już przed otwarciem cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Trwają zapisy na warsztaty familijne, na które już teraz brakuje wolnych miejsc. W związku z tym władze Centrum postanowiły przyspieszyć termin planowanego otwarcia. Jeszcze podczas trwania budowy, pod koniec czerwca, rozpoczął się montaż wystaw. Jednak już wtedy istniało pewne opóźnienie prac spowodowane przez dwie powodzie, które nawiedziły Warszawę w maju i w czerwcu.

Wrzesień nierealny

Elementy wystawy musiały zostać zamówione w firmach m.in. z Niemiec i Holandii, ponieważ w Polsce nie ma firm zajmujących się tego typu eksponatami. Ciężarówki z zagranicy przyjechały wraz z zagranicznymi ekipami montującymi, które pracując w tym samym czasie, przeszkadzały sobie nawzajem. Centrum Nauki Kopernik - widok z Mostu Świętokrzyskiego / Fot. materiały prasowe

- Okazało się, że jednoczesne montowanie wystaw i prace w budynku kolidowały ze sobą, po zainstalowaniu ok. 20 proc. eksponatów, montaż został wstrzymany. - mówi Aneta Prymaka, rzecznik Centrum Nauki Kopernik. - Obecnie trwają odbiory budynku przez służby zewnętrzne. Po ich zakończeniu, mamy nadzieję, że nastąpi to w ostatnim tygodniu sierpnia lub w pierwszej połowie września – wznowimy montaż wystaw, przyjadą tiry z eksponatami m.in. z Niemiec i Holandii. Na ich zainstalowanie potrzebujemy około 5-6 tygodni; potem – około 4 tygodni na testy i przygotowanie ekspozycji na przyjęcie zwiedzających.

Trudna inwestycja

Poza interaktywnymi obiektami, będzie można zobaczyć również liczne eskponaty artystyczne oscylujące na pograniczu nauki i sztuki wykonane przez artystów z całego świata. Teraz trwa montaż dwóch eksponatów z Japonii i Stanów Zjednoczonych. Ekipy montujące pracują na miejscu bez przerwy. - Przed zakończeniem odbiorów i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie budynku trudno nam podać dokładną datę otwarcia Centrum. Liczymy, że będzie to późna jesień tego roku - dodaje Prymaka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.