Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Przygoda z książką na Mariensztacie w weekend 21-22 maja

Już dziś rozpocznie się 2. Warszawski Kiermasz Książki na Rynku Mariensztackim. 60 wystawców z branży książkowej, spotkania z autorami, koncerty, występy taneczne - to tylko kilka z licznych atrakcji. Wydarzenie to potrwa do niedzieli.

Plakat / Fot. OrganizatorWarszawskie Targi Książki w Pałacu Kultury i Nauki przyciągnęły ponad 35 tys. uczestników. Jako kontynuację spotkań z literaturą i autorami powołano Warszawski Kiermasz Książki, którego 2. edycja odbędzie się 21 i 22 maja na Rynku Mariensztackim.

Dla miłośników książek nie lada gratka - 60 stoisk wydawców, warszawskich księgarń i antykwariatów. Dodatkowo znani aktorzy przeczytają bajki i fragmenty powieści. To również doskonała okazja do spotkań z autorami. Kiermasz poprowadzi Roman Czejarek, który przeprowadzi wywiady z wydawcami i autorami książek. Ale to nie wszystko...

Jak było rok temu? Czytaj: Dzień Dziecka z książką na Mariensztacie


Przewidziano bogaty program artystyczno-rozrywkowy. W ciągu 2 dni odbędą się spektakle "Pinokio" i "Mała Księżniczka" w wykonaniu aktorów warszawskich teatrów, koncerty Kwartetu Smyczkowego 4-TE oraz Czerwonego Tulipana, występy taneczne zespołu Caro Dance oraz koncert "Pasja Tanga" w wykonaniu Anny Dereszowskiej, której towarzyszyć będzie zespół muzyczny. Aktorka wraz z zespołem The New Art Ensamble zaprezentuje również piosenki z najpopularniejszych dobranocek.

Jak piszą organizatorzy, "już pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i pokazała jak duże jest zapotrzebowanie na plenerowy kiermasz wydawnictw książkowych i prasowych. Atrakcyjne usytuowanie Mariensztatu poniżej głównego traktu spacerowo-turystycznego przyciągnęło nie tylko rzesze warszawiaków, ale i gości odwiedzających stolicę. Dzięki temu w Warszawie powstała nowa, atrakcyjne impreza plenerowa".

Warszawski Kiermasz Książki
21-22 maja - godz. 10-18
Warszawa - Rynek Mariensztacki
wstęp wolny

Organizatorami są: Miasto Stołeczne Warszawa, firma Murator Expo i Stołeczna Estrada. Więcej informacji znajduje się na stronie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A tutaj relacja z Kiermaszu: link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Matylda
  • Matylda
  • 21.05.2011 12:09

Z miejsc, w które warto zajrzeć w sobotę polecam w godzinach 15.30 - 20 zorganizowaną WYMIENIALNIĘ UBRAŃ i innych rzeczy (książki, płyty, kosmetyki, sprzęty domowe, gadżety) klub Eufemia, Wa-wa, Krakowskie Przedmieście 5. o 18.30 projekcja filmu - o świadomej konsumpcji. zasady uczestnictwa: wnosisz i wynosisz ile chcesz ;-) zapraszamy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.