Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13604 miejsce

Warszawa. Przystanek Stare Miasto nie będzie remontowany

Tramwaje Warszawskie miały w planach zmodernizowanie przystanku Stare Miasto. Chciały wybudować przy nim platformy dla pasażerów i światła usprawniające ruch. Nie została jednak wydana zgoda na remont.

tramwaj / Fot. Mateusz Kempisty/ wikipedia.plPracownicy Tramwajów Warszawskich jeszcze w styczniu byli pełni optymizmu. "Mamy już wstępny projekt budowy platform, który trafił do biura konserwatora zabytków. Czekamy na pozytywną opinię i od momentu, kiedy ją dostaniemy, potrzebujemy około pół roku na przeprowadzenie inwestycji" - powiedział tvnwarszawa.pl Grzegorz Majdras z TW.

Czechy. Po Pradze będą jeździły tramwaje z internetem

Odpowiedź konserwatora zabytków nie była jednak pozytywna. Odmówiono zgody na remont, ponieważ mógłby on stać się zagrożeniem dla Skarpy Wiślanej, a tym samym dla kościoła św. Anny. Akceptacja planowanej przebudowy najprawdopodobniej nie zostanie zatwierdzona przez kilka najbliższych lat. Jednak Tramwaje Warszawskie nie poddają się. "Może będziemy musieli rozwiązać umowę z projektantem. Może projekt uda się zrealizować w innym miejscu?" - zastanawia się Teresa Kotwica, rzeczniczka TW.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

levy
  • levy
  • 31.03.2011 08:02

Zapomnieliście umieścić link z zajawką o konkursie obywatelskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.