Facebook Google+ Twitter

Warszawa: "Raj dla opornych" już wkrótce w Teatrze Polonia

Każdy kto oglądał znakomitą komedię Michele Riml "Seks dla opornych" graną na scenie warszawskiego Teatru Polonia, już wkrótce będzie miał okazję obejrzeć dalszą część historii Karola i Barbary w spektaklu "Raj dla opornych".

Dorota Kolak, Aleksandra Konieczna i Mirosław Baka w Raju dla opornych. / Fot. Dominik Werner, materiał Teatru Polonia w WarszawieReżyserująca oba przedstawienia Krystyna Janda mówi: "Raj dla opornych" jest nie tyle dalszym ciągiem historii Karola i Barbary, co opowieścią o tych bohaterach w innej sytuacji, zajmujących się sprawami palącymi dla wielu: kłopotami z synem i brakiem pieniędzy, emeryturą i nieumiejętnością znalezienia się w nowej sytuacji życiowej. Ten zabawny tekst jest w rezultacie - na końcu, po wyjściu z przedstawienia - gorzki, nawet bolesny. A Barbara i Karol oraz nowa postać, siostra Barbary, Diana, są nam bliscy, podobni do nas i dla nas – czuli. Obserwujemy ich-nasze lęki, śmieszności, nieumiejętności i małości… znajome, przejmujące lękiem i niepokojem. Śmiejąc się z nich, śmiejemy się z siebie.

W "Seksie dla opornych" główni bohaterowie sztuki Michele Riml udali się do ekskluzywnego hotelu ze stosownym podręcznikiem, by przywrócić swojemu związkowi dawną temperaturę i obudzić w sobie na nowo żar uczuć. Tym razem spotykamy Barbarę i Karola w nowej sytuacji życiowej: on jest na przymusowej emeryturze i postanawia wraz z żoną wyjechać pod namiot, odpocząć i odnaleźć się w nowej sytuacji życiowej, małżeńskiej i emocjonalnej. Małżonkowie uczą się rozkładać namiot i żyć na łonie natury, zajmują się pojęciem szczęścia i wolności. Nieoczekiwane zmiany w sytuacji życiowej oraz niezapowiedziana wizyta siostry Barbary zmuszają ich do wielu rozmów oraz podsumowań. Wszystko to jednak bohaterowie czynią z właściwym sobie urokiem i poczuciem humoru.

"Raj dla opornych" w tłumaczeniu Małgorzaty Semil zapowiada się jako kolejny popis aktorstwa charakterystycznego i komediowego na najwyższym poziomie. Do mistrzowskiego duetu: Dorota Kolak i Mirosław Baka dołączyła Aleksandra Konieczna w roli siostry Barbary. Scenografię i kostiumy przygotowała Magdalena Maciejewska, a choreografię opracowała Anna Iberszer; polskie teksty piosenek napisał Jacek Cygan.
"Raj dla opornych", podobnie jak "Seks...", powstał we współpracy z gdańskim Teatrem Wybrzeże i tam właśnie 6 czerwca odbędzie się prapremiera tego przedstawienia, zaś w sobotę, 13 czerwca 2015 roku, odbędzie się warszawska premiera w Teatrze Polonia.

PS. Wykorzystano materiały Teatru Polonia w Warszawie nadesłane przez Józefinę Bartyzel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.