Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Ratownicy medyczni z całej Polski strajkują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-26 14:36

Protest odbywa się pod hasłem "Nie będziemy płacić za wasz kryzys". Uczestnicy demonstracji sprzeciwiają się prywatyzacji służby zdrowia.

Przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa medycznego Robert Szulc jest zdania, że prywatyzacja to więcej szkód niż korzyści. Według niego prywatyzacja zespołów ratownictwa medycznego powoduje, że pracownicy tej służby stracą pracę. Podkreślił, że będzie to działało także na szkodę pacjentów. Wyjaśnił, że w prywatnych firmach pracuje się po 24, 36 czy 48 godzin bez przerwy, w związku z czym pracownicy są niewydolni.

Zdaniem Roberta Szulca pacjenci bardzo boleśnie odczują prywatyzację służby zdrowia. "Prywaciarz będzie świadczył usługi dopóki będzie miał z tego zysk, a gdy go nie będzie miał, wtedy ludzkie życie zostanie zagrożone" - powiedział przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.

Ratowników wspierają związkowcy z Sierpnia’80, którzy przyjechali w większości ze Śląska i protestują przeciwko polityce rządu. Zdaniem szefa związku Bogusława Ziętka rząd nie walczy z kryzysem, tylko każe płacić za niego ludziom pracy. Ziętek podkreślił, że kryzys nie został wywołany przez pracowników, zatem nie oni powinni za niego płacić.

Manifestanci złożyli petycję w Ministerstwie Zdrowia, a teraz maszerują w kierunku Ministerstwa Gospodarki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.