Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Ratusz będzie wysyłał kierowcom SMS-y o zakazie parkowania

Urząd Miasta uruchomił Warszawski System Powiadomień - system, dzięki któremu urzędnicy będą powiadamiać kierowców o zmianach w organizacji ruchu w okolicy, w której mieszkają lub pracują. Po zarejestrowaniu się w serwisie warszawiacy będą otrzymywali SMS-y z informacjami o dodatkowych zakazach postoju. Za wiadomości będzie płacić miasto.

Parking / Fot. Julo, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Parking_przed_Poltegorem.jpg&filetimestamp=20060310131100Każda impreza masowa, wizyta gości z zagranicy, uroczystości państwowe czy demonstracje wymuszają konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Warszawiacy jeżdżą na pamięć, parkują w tych samych miejscach i często są zaskoczeni, że ich auto zostało odholowane. "Np. rok temu po tragedii smoleńskiej trzeba było nagle wyłączać z ruchu okolice Krakowskiego Przedmieścia i były przykre niespodzianki dla niektórych kierowców" - mówi dla "Gazety Wyborczej" Ewa Gawor, szefowa biura bezpieczeństwa w ratuszu.


Płatne parkowanie w Warszawie również w soboty i niedziele?

Parking - zdjęcie ilustracyjne / Fot. Elf, Creative Commons Share Alike 3.0Odholowanie samochodu kosztuje kierowcę 360 złotych, każda rozpoczęta doba postoju 20 złotych. W 2011 roku strażnicy wywieźli już 180 samochodów z powodu czasowego zakazu parkowania. Aby uniknąć takich sytuacji, miasto uruchomiło Warszawski System Powiadomień - system, dzięki któremu urzędnicy będą powiadamiać kierowców o zmianach w organizacji ruchu w okolicy, w której mieszkają lub pracują. Wystarczy zarejestrować się na stronie parkowaniesms.um.warszawa.pl, podać numer telefonu, adres e-mail oraz wpisać trzy ulice, na których najczęściej parkujemy. Po kilku minutach przyjdzie SMS z kodem aktywującym, który trzeba wprowadzić w systemie, a później już tylko odbierać powiadomienia urzędników.

Za SMS-y będzie płacić miasto. "Koszt jednego SMS-a to 8,54 gr z VAT. Może z czasem będziemy je wysyłać e-mailami, a nie przez SMS, bo to zbyt drogie" - mówi "Rzeczpospolitej" dyrektor Tadeusz Osowski z Biura Informatyki i Przetwarzania Informacji.

Źródła: Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tylko ciekawe jak dlugo bedzie smsami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.