Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Ratusz szuka pieniędzy na II linię metra

Władze Warszawy chcą, żeby Unia Europejska dofinansowała budowę II linii metra. Urzędnicy złożyli odpowiedni wniosek do Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Metro warszawskie / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kabaty_warsaw_subway1.JPGProjekt "II linia metra w Warszawie - Prace przygotowawcze, projekt i budowa odcinka centralnego wraz z zakupem taboru" znalazł się na liście inwestycje projektów indywidualnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jest to ogromny sukces, który pozwala na otrzymanie dofinansowania w trybie pozakonkursowym.

II linia metra w Warszawie / Fot. http://metro.waw.pl/lib/showgraf2.php?id=4849Jak twierdzi Michał Olszewski, dyrektor Biura Funduszy Europejskich m.st. Warszawy to największy w historii stolicy wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych. - Tak duża inwestycja będzie pomagać tysiącom warszawiaków w codziennym poruszaniu się po mieście. Szacujemy, że centralnym odcinkiem II linii metra przejedzie ok. 49 mln pasażerów rocznie - powiedział.

Do Centrum Unijnych Projektów Transportowych zostały złożone m.in: raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, rezultaty studium wykonalności w tym analiza kosztów i korzyści, program funkcjonalno-użytkowy, harmonogram realizacji projektu oraz wiele innych dokumentów wraz ze sprawozdaniem i wykonaniem budżetu m.st. Warszawy.

Przypominamy, że w sierpniu 2006 roku zapadła decyzja o lokalizacji II linii metra, w październiku 2009 Sąd Okręgowy potwierdził wybór wykonawców. Otwarcie II linii metra planowane jest na 2016 rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A tak serio. Materiał ciekawy, temat niestety już nie. Ciągnie się i ciągnie i dalej można mapę warszawskiego metra na długopisie nadrukować. Śmiechu warte. Swoją drogą, to myślałem że już chyba tam coś z tym - kurde - robią, no ale znowu się pomyliłem, Warszawo, moja Warszawo... na twoje nieszczęście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hanka, widziałem je! Leżały na Marszałkowskiej, zraz koło śmietnika!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby się budynek "uczłowieczył"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.