Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Ratusz zapowiada podwyżkę cen wody

Najprawdopodobniej w lipcu podniesione zostaną ceny za zużycie wody oraz odprowadzanie ścieków. Ostateczną decyzję, co do wysokości podwyżki radni podejmą po 20 kwietnia.

Podwyżki planowane są w związku z przypadającym na 29 czerwca końcem Fot. ilusrracyjna / Fot. Fir0002, licencja: GNU Free Documentation Licenseobowiązywania poprzedniej taryfy i wprowadzeniem nowego planu inwestycyjnego. Jeszcze nie wiadomo jak dużej podwyżki mogą spodziewać się mieszkańcy stolicy. Pewne jest natomiast, że ceny pójdą w górę.

Jak podaje tvnwarszawa.pl wysokość podwyżki zależy od wyników analizy nowego planu inwestycyjnego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Spółka na jej przeprowadzenie ma czas do 20 kwietnia. Dopiero wtedy radni będą mogli ustalić o ile cena wody oraz za odprowadzanie ścieków wzrośnie.

Dlaczego warszawiacy będą płacić więcej? Jak twierdzi Maciej Wąsik, szef klubu radnych PiS, winny jest nowy plan inwestycyjny MPWiK. Wieloletni projekt przedstawiony przez zarząd wodociągów zakłada systematyczne podwyżki cen zużycia wody i odprowadzania ścieków. Przyjęcie dokumentu przez radnych miasta Warszawy to w rzeczywistości zgoda na wzrost opłat.

Przeciwnicy nowego planu wyszli na ostatniej sesji z propozycja odesłania dokumentu do komisji rady. Pomysł nie został jednak zaakceptowany- projekt został więc przyjęty.
Ostateczną decyzję w sprawie podwyżek podejmą na koniec kwietnia władze miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

e
  • e
  • 01.04.2011 16:11

Czy ktoś się zastanawiał ile kosztuje uzdatnianie litra wody ? Ilu z nas oszczędza wodę ? Ilu z nas myje zęby a woda leci do ścieku ? Każda podwyżka złości ,my , w zachodniopomorskiem płacimy więcej od stycznia. Mam jeszcze drugiego "hopla "- chleb jest za tani . Jak widzę reklamówki chleba wiszące na śmietniku to mnie przeraża!

Komentarz został ukrytyrozwiń
S.O.
  • S.O.
  • 01.04.2011 07:01

P.S.
Bo to hańba i łajdactwo , żeby nie wystąpić o podwyżkę ceny wódki !

Komentarz został ukrytyrozwiń
S.O.
  • S.O.
  • 01.04.2011 06:58

Woda powinna stanieć,a wódka zdrożeć ! A ci robią w sumie na odwrót ! Precz z nimi !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.