Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Rekrutacja do gimnazjum przez Internet - będzie łatwiej?

W Warszawie nadchodzi rewolucja. W czterech dzielnicach zaplanowano rekrutację do gimnazjum przez Internet. Cały zabieg ma znacznie ułatwić uczniom zapisanie się do nowej szkoły, bez konieczności chodzenia od placówki do placówki.

 / Fot. Anaraga/Domena publiczna CC 3.0Uczniowie, którzy chcą dostać się do gimnazjum w Śródmieściu, na Bielanach, Woli i Żoliborzu, będą mieli w tym roku ułatwione zadanie. Starający się o naukę w tych miejscach, będą mogli zadeklarować chęć przez Internet.

Dyrektor miejskiego Biura Edukacji, Joanna Gospodarczyk, wybór czterech dzielnic uzasadniła największą mobilnością wśród kandydatów w tych rejonach. Dodała również, że rekrutacja przez Internet ma póki co charakter programu pilotażowego. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w przyszłym roku system obejmie całą Warszawę.

Rekrutacja obejmie 35 placówek w stolicy. Będzie mogło się do nich zapisać około 3,3 tysiąca kandydatów, a zatem 1/3 tegorocznych absolwentów podstawówek.

System został stworzony przez dyrektorów szkół, i w ostatnich dwóch latach był już testowany w dzielnicy Śródmieście. Pani Gospodarczyk wyraziła chęć współpracy ze wspomnianymi kierownikami placówek gimnazjalnych, dodając, że planowane są także szkolenia w gimnazjach, w których system zostanie wprowadzony.

Andrzej Wyrozembski, który jest naczelnikiem Wydziału Oświaty dzielnicy Śródmieście, chwali pomysł z nowym systemem rekrutacji: "Jest bardzo wygodny, usprawnił proces rekrutacji. Pomaga rozwiązać problem blokowania miejsc przez kandydatów. Często o tym, że uczeń zrezygnował z jednej szkoły, bo dostał się do drugiej, dyrekcja dowiadywała się we wrześniu, i nagle okazywało się np., że klasa jest za mała."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

filifionka
  • filifionka
  • 30.03.2012 14:59

Na jakimś innym portalu widziałam całą listę tych dni otwartych, więc będzie więcej niż jeden termin.

Komentarz został ukrytyrozwiń
joanna
  • joanna
  • 28.03.2012 17:33

Byłam w sobotę na dniu otwartym w tej szkole, zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jamaica
  • jamaica
  • 03.03.2012 15:39

Dla tych, którzy chcą ominąć kwestię tłoku i patologii w gimnazjum wysyłając dziecko do prywatnej szkoły z wykładowym angielskim jest dzień otwarty w szkole na Ursynowie: http://mh.meridianpl.org/index.php?option=com_content&view=article&id=262&Itemid=380&lang=en

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.