Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Remont Dworca Wschodniego - będą duże utrudnienia

W związku ze zbliżającym się remontem, Dworzec Wschodni został pozbawiony budek handlowych i usługowych. Ale najgorsze jeszcze przed nami - już wkrótce zostaną zamknięte obie hale i kasy.

Dworzec Wschodni w Warszawie od strony ulicy Kijowsjkiej przed remontem w maju 2009. / Fot. XlmKto chce czytać gazetę i jeść drożdżówkę podczas podróży pociągiem z Dworca Wschodniego - będzie musiał zaopatrzyć się w nie wcześniej. Remont wymagał zlikwidowania wszystkich punktów handlowych i usługowych, które zaopatrywały pasażerów w niezbędne dodatki.

Na przełomie lipca i sierpnia pasażerów czekają jeszcze większe utrudnienia. Wykonawca remontu zamierza zamknąć obie hale Dworca Wschodniego - zarówno dalekobieżną od strony Kijowskiej, jak i podmiejską od strony Lubelskiej. Nię będzie możliwe kupno biletów w normalnej kasie. Pasażerowie będą mogli je nabyć w specjalnych kontenerach ustawionych obok dworca. Być może pojawi się też konieczność zamnięcia tunelu dla pieszych, który łączy obie hale. Do peronów trzeba będzie przechodzić pozostałymi dwoma tunelami. Prace na Dworcu Wschodnim mają się zakończyć na wiosnę 2012 roku, ale kolejarze liczą, że niektóre niedogodności uda się zlikwidować kilka miesięcy wcześniej.

Ze starego Dworca Wschodniego pozostanie tylko konstrukcja. Reszta elementów czyli elewacje, posadzki, oświetlenie mają być wymienione. Frontowa ściana ma być szklana i lekko pochylona. Na dworcu pojawi się nowy system informacyjny i klimatyzacja. Zakres prac związanych z remontem przejść podziemnych i peronów nie jest jeszcze znany.

Niedługo rozpocznie się remont Dworca Centralnego. Tutaj również czekają nas utrudnienia, ale nie tak duże jak na Wschodnim. Roboty prawdopodobnie zaczną się już w sierpniu, ale Centralny ma być czynny cały czas.

Źródło: warszawa.gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.