Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Remont sypiącej się kamienicy wciąż wstrzymywany

Przy ul. Marszałkowskiej 1 stoi kamienica z początku XX wieku. Przed wojną, budynek był jednym z najnowocześniejszych obiektów w mieście. Jednak dziś jego stan techniczny jest fatalny - pękają ściany i odpada elewacja.

Warsaw during Easter 2008 / Fot. WizzardWspólnocie zarządzającej budynkiem zależy na jak najszybszym przeprowadzeniu remontu kamienicy. Już w ubiegłym roku podjęto uchwałę o zaciągnięciu kredytu, który pozwoliłaby na sfinansowanie części prac modernizacyjnych. Bank, w którym wspólnota ubiega się o kredyt, nie rozpatrzył jej wniosku. Na kredyt zgodziło się PKO BP, jednak wszystko wstrzymuje dzielnica, która ma udziały we wspólnocie - informuje Życie Warszawy

Pełnomocnik Śródmieścia nie chce podpisać uchwały wspólnoty w sprawie złożenia wniosku do PKO BP. Jego zdaniem należy wstrzymać podpis do czasu ustalenia ze wspólnotą warunków remontu lokalu użytkowego, który wynajmuje fundacja Laetitia.

Dzielnica wynajęła fundacji ok. 130 mkw na pierwszym piętrze bez przetargu. W tym miejscu ma powstać hostel i biuro. Lokal definitywnie wymaga remontu, a na hostel nie godzi się wspólnota.

W budynku jest ponad 20 mieszkań socjalnych. Do tych mieszkań trafiają lokatorzy eksmitowani z mieszkań komunalnych. Mieszkańcy kamienicy skarżą się, że te osoby nie tylko niszczą kamienicę, ale również nie pozwalają spokojnie żyć innym. Często zdarzają się włamania do domów.

Zamontowano monitoring oraz wynajęto ochronę, jednak pomimo tego włamania do domów zdarzają się bardzo często. W tym roku straż miejska interweniowała tam aż 71 razy.

Szef fundacji Krzysztof Kostro wielokrotnie negocjował z mieszkańcami i chciał ich przekonać do hostelu. Rozmowy nie przyniosły żadnego skutku.

Śródmieście nie ma zamiaru rezygnować ze swojego pomysłu. Urzędnicy uważają, że remonty fundacji i wspólnoty, powinny być przeprowadzone równolegle. Podpisanie porozumienia jest w tej sytuacji niezbędne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.