Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Remonty na początku roku szkolnego

Choć od jutra zaczyna się nowy rok szkolny, to nie oznacza końca wakacyjnych remontów w szkołach. W kilkunastu stołecznych szkołach i przedszkolach po 1 września nadal będą trwały remonty. Wykonawcy nie dotrzymali terminów.

Szkoła Podstawowa. / Fot. Wikipedia (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lublin_dzielnica_wrotkow_szkola_podstawowa.jpg&filetimestamp=20090831191439)Najgorsza sytuacja jest w Śródmieściu, gdzie prace budowlane nie zakończą się przed pierwszym września, aż w pięciu placówkach. W zespole szkół nr 60 przy ul. Sempołowskiej, trwa cały czas remont dwóch sal gimnastycznych. Żadna nie będzie gotowa w terminie. Poślizg może być nawet kilkutygodniowy.

- Na razie więc uczniowie będą ćwiczyć na boisku szkolnym, a w razie niepogody w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej. - Sytuacja jest tym trudniejsza, że w szkole są klasy sportowe - podkreśla Marcin Rzońca, wiceburmistrz Śródmieścia, dla Życia Warszawy.

Podobna sytuacja jest również w czterech innych szkołach. W dwóch z nich trwają remonty kuchni. Ich remont powinien zakończyć się w pierwszych tygodniach września. W dwóch pozostałych trwa remont elewacji, a w zespole szkół gastronomicznych przy ul. Poznańskiej, instalowana jest nowa winda.

Jak podkreśla Rzońca, opóźnienia, to wina wykonawców, którzy nie dotrzymują umów. Dlatego władze dzielnicy będą zmuszone nałożyć kary finansowe na firmy budowlane, a dodatkowe pieniądze mają być przeznaczone na kolejne remonty.

Wysokość kar zależy od zapisów w umowie. Może to być w niektórych przypadkach nawet jeden procent wartości kontraktu - pisze tvnwarszawa.

W tym roku władze Śródmieścia wydały na remonty szkół 15 mln zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.