Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12115 miejsce

Warszawa. Rośnie nam pierwsza strefa taksówkowa

Dziś weszła w życie nowa uchwała Rady Miasta. Pierwsza strefa taksówkowa została rozszerzona w ośmiu warszawskich dzielnicach. Ich mieszkańcy będą więc płacili mniej za "taryfę".

 / Fot. Bartłomiej Zborowski /PAPDzielnice objęte nową uchwałą to Białołęka, Bielany, Bemowo, Ursus, Ursynów, Wawer, Wilanów i Wesoła. Przyczyną decyzji Rady Miasta jest dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego na wymienionych terenach. Dotychczas dla mieszkańców nowych osiedli, powrót do domu taksówką wiązał się z wysokimi taryfami. Ostatnia tego rodzaju uchwała została wprowadzona w 2004 roku.

W kwestii decyzji Rady Miasta, zdania kierowców taksówek są podzielone. Rozszerzenie pierwszej strefy może sprawić, że dalekie kursy staną się nieopłacalne. - To jest wyciąganie pieniędzy z naszych portfeli. Nie będziemy zarabiać, tylko tracić. Powrót z takiego kursu na pewno będzie kosztowny - komentuje Adam, taksówkarz. Z drugiej strony, korzystniejsze warunki dla pasażerów mogą przełożyć się na zwiększoną ilość kursów. - Można też liczyć na to, że ludzie mieszkający poza dotychczasową strefą będą częściej korzystać z taksówek. To sprawa dyskusyjna, coś za coś. Argumenty są po obu stronach - mówi jeden z kierowców taksówek.

Źródło : http://www.um.warszawa.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z tytuły powinno zniknąć słowo "nam" gdyż jest to portal ogólnopolski, a nie warszawski. :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.