Facebook Google+ Twitter

Warszawa rośnie. Wybieramy najciekawszy projekt wieżowca

Stolica ma w najbliższych latach szansę znacznie zmienić swój skyline. Do powstających obecnie wieżowców przy Złotej, Twardej czy na placu Unii Lubelskiej, dołączą kolejne budynki „drapiące” chmury.

Sonda

Który z przedstawionych projektów uważasz za najlepszy?

nieaktualne wizualizacje budynku Echo / Fot. materiały prasowe inwestoraW tym momencie największe szanse na start ma inwestycja Echo Investments. Ostateczny projekt wieży nie jest jeszcze znany, ale wiadomo już, że odpowiada za niego pracownia Stefana Kuryłowicza, a budynek ma mieć 155 metrów. Stanie na miejscu burzonego właśnie Hotelu

Mercure przy skrzyżowaniu Grzybowskiej i al. Jana Pawła II.Tym samym inwestycja wpisuje się w modny ostatnimi czasy trend zastępowania biurowców z lat 90. nowymi, wyższymi budynkami. Jeśli wszystko pójdzie po myśli banku UBS, podobny los czeka wieżę Ilmet z ronda ONZ.wieża UBS / Fot. materiały prasowe inwestoraSzwajcarzy są bowiem właścicielami innego budynku sprzed prawie dwóch dekad. Na miejscu swojego Ilmetu chcą postawić budynek dwukrotnie wyższy, za którego przygotowanie odpowiedzialna jest pracownia Schmidt Hammer Lassem. Dzięki budowie wieży UBS (inna nazwa: Office Tower Warsaw) najemcy otrzymają ponad 60 tys m2 powierzchni do wykorzystania, a sam budynek przewyższy swojego sąsiada – Rondo 1. Pierwotny plan zakładał realizację inwestycji w latach 2012 – 2016, ale już wiadomo, że się ona opóźni.wieża BBI "Drapacz Chmur" / Fot. materiały prasowe inwestoraPodobne gabaryty ma mieć budynek zaprezentowany przez BBI Development. Drapacz chmur autorstwa Juvenes-Project realizowany jest wspólnie z archidiecezją warszawską i stanąć ma u zbiegu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej. Jak deklaruje jednak inwestor, inwestycja ta „uzależniona jest od zdarzeń przyszłych i niepewnych”, co nie wróży zbyt szybkiego rozpoczęcia budowy.Z drugiej strony, na jego korzyść świadczy inna inwestycja realizowana obecnie w stolicy przy współpracy z Liebrecht & wooD (który jest inwestorem większościowym) – plac Unii, określany na forum SkyscraperCity mianem wzorcowej inwestycji. W 90-metrowej wieży zlokalizowane będą biura, zaś w szerokim przyziemiu galeria miejska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

praski
  • praski
  • 25.09.2012 16:43

Aby tak jeszcze zadbali o przedwojenną Warszawę i konserwowali niszczejące kamienice. A wieżowce i inwestycje domów i osiedli powinny powstawać na terytoriach pustych i nie historycznych! W Paryżu czy Pradze wolno budować tylko na pustych terenach, przeznaczonych do nowych inwestycji, a nie w centrum miasta i nie w historycznej strefie. Poza tym alarmującą kwestią jest sprawa reklam w polskich miastach, pod miastami i przy drogach. Już dawno powinny być przepisy, które regulują kwestię reklam w przestrzeni publicznej. Czegoś podobnego (ogromu szyldów, tandetnych rażących telebimów i szyldów LED) nie ma w żadnym kraju!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A po co nam wyższe? Zegar zasłonią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
  • JW@
  • 16.09.2012 18:26

...bo ruski sobie tego nie życzą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego Warszawa tak bardzo boi się stawiać wieżowce wyższe od PKiN? Czy naprawdę pałac jest takim cudem, że nic nie może go przerosnąć? W Moskwie i Europie zachodniej przybywa 300 metrowych wieżowców, a u nas poza pałacem nie ma nawet 200-metrowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 11.09.2012 15:53

... i to pewnie dzięki HGW? hihihihi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.