Facebook Google+ Twitter

Warszawa: rozbiórka kebaba i sex-shopów wstrzymana. Przez ptaki

W przeznaczonych do likwidacji warszawskich pawilonach przy ulicy Zielnej odnaleziono gniazda chronionych ptaków. Ekolodzy walczą o wsztrzymanie rozbiórki, a władze miasta zapewniają, że gniazda są opuszczone.

Seks gadżety / Fot. PolskapressePawilony przy ulicy Zielnej w Warszawie słynęły z tego, że mieściły się tam przed wszystkim sex-shopy i budki z kebabami. Dzielnica Śródmiescie zdecydowała się zlikwidować te lokale.

Pomysł ten spotkał się jednak z protestem - właściciele kebabu oraz dwóch sex shopów położonych przy Zielnej okupują swe lokale.

W tym tygodniu w budce z kebabem, której właściciel nie chce opuścić, znaleziono gniazdo ptaka chronionego gatunku. Na miejsce przybyła straż miejska, zaalarmowana przez wolontariuszki organizacji ekologów. Zażądały one zatrzymania prac związanych z likwidacją pawilonów.

Sprawa została zgłoszona do śródmiejskiego i miejskiego Wydziału Ochrony Środowiska oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Jak czytamy na www.rp.pl, zdaniem wiceburmistrza Śródmieścia Marcina Rzońca, gniazda są opuszczone, a odbudowa pawilonów nie wchodzi w rachubę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No co to ludzie nie wymyślą aby wstrzymać wyburzanie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.