Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Rozpoczęła się proces Sawickiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-05 09:54

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces byłej posłanki Platformy Obywatelskiej Beaty Sawickiej oraz byłego burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego oskarżonych o korupcję. Sąd zezwolił dzienikarzom na rejestrowanie przebiegu rozprawy.

W październiku 2007 roku funkcjonariusze CBA zatrzymali Beatę Sawicką, gdy przyjmowała - jak napisano w akcie oskarżenia - łapówkę za "ustawienie" przetargu na zakup działki na Helu.
W związku z tym, że do zdarzenia doszło tuż przed wyborami do parlamentu, sprawa wywołała wiele kontrowersji. PO i część mediów zarzucały szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu, że działał na polityczne zamówienie ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Sama Sawicka twierdziła, że padła ofiarą prowokacji i została uwiedziona i wykorzystana przez udającego biznesmena agenta CBA. Utrzymywałą też, że namawiając ją do przestępstwa CBA przekroczyło swoje uprawnienia.

Sprawą miał najpierw zająć się sąd Rejonowy w Gdyni - właściwy ze względu na miejsce popełnienia przestępstwa. Jednak sąd apelacyjny w Gdańsku zdecydował o przeniesieniu procesu do Warszawy.

W marcu tego roku sprawa wróciła do prokuratury. Sąd miał bowiem wątpliwości, czy nagrania rozmów z oskarżoną nie zostały zmanipulowane. Decyzję tę uchylił sąd apelacyjny w Warszawie i tak wreszcie sprawa trafiła na wokandę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.