Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Rusza cykl „Królewskie Spacery nad Wisłą”

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-04 10:02

W Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się dziś pierwsze spotkanie z ramach wakacyjnego cyklu „Królewskie Spacery nad Wisłą”. Projekt jest plenerowym przedsięwzięciem ukazującym historię Zamku i Ogrodów Królewskich oraz Arkad Kubickiego.

Spotkania odbywają się we wszystkie soboty wakacji: 4, 11, 18 i 25 lipca oraz 1, 8, 22 i 29 sierpnia, w godzinach od 11.00 do 14.00.

Spacerom w otoczeniu Zamku Królewskiego i na jego podzamczu będą towarzyszyć motywy przewodnie, dlatego każda sobota będzie inna i urozmaicona. Dziś w programie między innymi spektakl "Bernardo Bellotto i jego Warszawa” oraz prezentacja dzieciom historii życia, twórczości i przyjaźni słynnego malarza Bernardo Bellotto - zwanego Canaletto, z królem Stanisławem Augustem.

Podczas warsztatów plastycznych na tarasie nad Arkadami dzieci wraz rodzicami będą miały szansę pokolorowania szkicu mistrza Canaletta - "Widok na Stare Miasto", a pracom plastycznym towarzyszyć będą znane i lubiane legendy warszawskie związane z Wisłą, czytane przez aktorów.

Królewskie spacery nad Wisłą są częścią Festiwalu Sztuki nad Wisłą PRZEMIANY - nowego Festiwalu dla Wisły i Warszawy, w ramach przygotowań do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy
Kultury 2016. Projekt powstał dzięki finansowemu wsparciu miasta stołecznego Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Warszawa cykl


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.