Facebook Google+ Twitter

Warszawa: rusza festiwal "Ogrody Muzyczne"

Już w piątek 15 lipca rusza festiwal "Ogrody Muzyczne", który potrwa do 14 sierpnia. Wszystkie koncerty będzie można zobaczyć na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie. To wielkie święto muzyki XIX i XX w., baletu oraz audiowizualnych projekcji oper.

Wielbiciele koncertów muzyki XIX i XX w., projekcji audiowizualnych oper, baletu oraz filmów dotyczących kultury i sztuki już niedługo będą mieć swoje święto - 15 lipca rusza festiwal "Ogrody Muzyczne". Zakończy go koncert finałowy 14 sierpnia.

W tym roku rusza już 11. edycja "Ogrodów Muzycznych". Temat przewodni wybrano w związku z polską prezydencją w Radzie Unii Europejskiej. Będzie nim "Twórczość polskich artystów, którzy w przeszłości zapisali się w kulturze europejskiej" np. Krzysztofa Pendereckiego, Karola Szymanowskiego, czy Wojciecha Lutosławskiego.

Wszystkie koncerty będą odbywały się o godz. 19 na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie. Na teren Zamku będzie można wejść już od godz. 18.

W związku z tym, że Polska przejęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej od Węgier, festiwal rozpocznie koncert „Polak, Węgier, dwa bratanki”. W jego trakcie uczestnicy festiwalu będą mogli wysłuchać koncertu polskich i węgierskich kompozytorów np: Béla Bartóka, Zoltán Kodály, Witold Lutosławskiego czy Karola Szymanowskiego.

Finał festiwalu uwieńczy występ gwiazdy - The Swingle Singers. Jest to grupa śpiewająca a cappella. Jej specjalnością jest muzyka jazzowa i klasyczna. Zespół dwukrotnie nominowano do nagrody Grammy Awards.

Bilety oraz karnety można nabywać od 1 lipca w kasach Zamku Królewskiego: bilet normalny 5 zł, karnety 50zł (ulgowe 40zł)
- w karnet nie jest wliczony występ finałowy The Swingle Singers. Bilety na występ finałowy: 40zł (ulgowe 20zł).

Dokładny program festiwalu na stronie organizatora: Ogrody muzyczne

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.