Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Rusza pierwszy sklep socjalny w Polsce

Pod koniec sierpnia ruszy pierwszy w Polce sklep dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej na warszawskiej Woli. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja „Jeden Drugiemu”.

Podopieczni wolskiego OPS już niedługo będą mogli robić zakupy w specjalnie zorganizowanym dla nich sklepie socjalnym przy al. Prymasa Tysiąclecia 137. Zadaniem sklepu socjalnego jest sprzedaż artykułów pierwszej pomocy najuboższym po dużo niższych cenach. Zasady określające sposób korzystania ze sklepu określa regulamin Fundacji „Jeden Drugiemu”.

Ośrodek Pomocy Społecznej na Woli, którym kieruje Bogusława Biedrzycka, jest otwarty na nowatorskie projekty, które mogą przyczynić się do skutecznego wspierania osób potrzebujących. Przygotowania do otwarcia sklepu ruszyły pełną parą. Cały czas trwają rozmowy z hurtownikami i producentami o wsparciu dla projektu.

- W początkowym okresie działalności sklep będzie otwarty trzy dni w tygodniu. W przypadku, gdy zaistnieje potrzeba przedłużenia godzin pracy, na pewno to uczynimy - tłumaczy Dorota Zalewska, Prezes Fundacji "Jeden Drugiemu".

Zgodnie z regulaminem fundacji dzienny limit na zakupy wyniesie ok. 50 zł, tygodniowy 100 zł, a miesięczny 300 zł. Zainteresowanie projektem spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. Do Fundacji już zgłosili się wolontariusze oferujący pomoc przy pracach organizacyjno-technicznych. Ośrodek Pomocy Społecznej wytypuje grupę najbardziej potrzebujących osób, które zostaną podopiecznymi Fundacji. - Od podopiecznych Fundacji - podkreśla prezes Zalewska - będą pobierane drobne opłaty, znacznie niższe od rynkowych, za zakup artykułów pierwszej pomocy. Podopieczni po dokonaniu rejestracji otrzymają kartę identyfikacyjną uprawniającą do robienia zakupów w sklepie Fundacji.

Wspólna inicjatywa Fundacji i wolskiego OPS porusza wierzchołek góry lodowej jakim jest kwestia ubóstwa. - Na warszawskiej Woli - mówi dyr. Biedrzycka - rocznie z pomocy korzysta ponad 5 proc. mieszkańców, więc zwłaszcza w tej dzielnicy liczą się pomysły, jak zaradzić problemowi ubóstwa. Wszystko zależy od tego, czy projekt się powiedzie: Jeśli odniesie sukces, możliwe, że zostanie wdrożony również w innych dzielnicach - komentuje szefowa OPS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

wioletta z
  • wioletta z
  • 20.10.2011 15:06

witam,ja karty do sklepu dostac nie moglam,to dla rodzin wielodzietnycg,tak uslyszalam w ops,sama mam dwujke dzieci,i chcialabym moc tam wydac te 200zl ,ktore dostaje z ops na zycie

Komentarz został ukrytyrozwiń
nieznany
  • nieznany
  • 15.07.2011 20:25

Zawsze biednego okradali i tak jest, zawsze bogatszy dostaje a biedny, to nie potrzebuje tak nasz rząd rządzi i tak już się wszyscy nauczyli

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zola Gumm
  • Zola Gumm
  • 14.10.2010 15:06

sklep ok ale dlaczego OPS Wola kieruje do niego wybiórczo głównie swojaków z listy(wielu ludzi skarży się) tego nie wie i nie rozumie już nikt.Jeśli ma to być kolejny sklep dla "kolesi" a nie dla naprawdę potrzebujących biednych ludzi żyjących na skraju ubóstwa to za taki sklep dziękujęmy.Za komuny towar był spod lady a teraz jest dla elity wybranej ,za pół ceny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem tylko, czy cieszyć się z powstania takiej placówki, czy raczej ubolewać nad złą sytuacją społeczeństwa. Mimo wszystko, dobra inicjatywa. Przy okazji po raz kolejny wypłynęła sprawa zakazu przekazywania żywności od osób fizycznych. To kompletna bzdura, tak samo jak przepisy uniemożliwiające darowizny firmom. Sam kilka lat temu korzystałem z takiej pomocy, gdy jeszcze była dostępna i wiem, że powinno się do tego wrócić.
Ocenę artykułu zaniżają niestety błędy i literówki, stąd jedynie 4.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że ten sklep nie zbankrutuje nigdy. Podobnie jak zakłady pogrzebowe. Śledząc dane statystyczne o sytuacji gospodarczej Polski wniosek jeden się nasuwa - nieustannie następuje pauperyzacja społeczeństwa. A zatem "system" będzie mechanizmem n"napędzającym" klientów dla tego sklepu - jeżeli można to nazwa sklepem. Zresztą chyba można, skoro Cichopkową i Mroczków można nazwać aktorami i artystami... Hm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie, proszę nie mieszać do tego polityki. Tego typu komentarze są nie na miejscu. A biedni zawsze byli, są i będą we wszystkich krajach na świecie, nawet tych najbardziej bogatych. Akurat za to Tusk nie jest odpowiedzialny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To pomysł Donalda Tuska wedle jego hasła wyborczego ABY NAM SIĘ LEPIEJ ŻYŁO

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.